Житомир європейський: на вулицях міста планують встановити дизайнерські парклети

Сучасне місто  – динамічне і креативне. Просто лавочка чи просто стіл – це вже не цікаво. Мешканці сучасних міст зважають не лише на практичність того чи іншого елементу міського простору, а й на його красу, та інноваційність.

 

Житомир європейський: на вулицях міста планують встановити дизайнерські парклети

Що таке парклет? Зазвичай це багатофункціональний простір, що містить лавки, крісла, столи, озеленення, паркування для велосипедів, тощо. За задумом, парклети повинні з’являтися на місцях вуличних автопарковок, перетворюючи таким чином простір для автомобілів на простір для людей.

Перед учасниками конкурсу ставляться наступні завдання: запропонувати дизайнерські рішення  міських парклетів; запроектувати розміщення елементів благоустрою на вулицях та в скверах міста; вказати орієнтовну вартість реалізації пропозиції.

За словами головного архітектора міста, в даному випадку йдеться про реконструйовані частини вулиці Київської, Театральної та Михайлівської, але ці рішення можуть бути універсальними та у разі потреби (а вона вочевидь існує) відтворені на інших локаціях міста – парках, скверах тощо.

«Мета конкурсу – зробити не просто рядовий благоустрій вулиць, який, зрозуміло, підвищить рівень комфорту та якість життя містян, а ще й надати цим заходам новий погляд на те, як воно може бути відповідно до потреб сучасності. Це повинна бути комфортна у користуванні та приваблива зовні річ. Якщо у вас є потреба очікувати тролейбус, або запаркувати велосипед, або відпочити – звичайно, це краще робити у комфортному середовищі», – наголосив Юрій Безбородов.

До участі у конкурсі запрошуються фахівці або авторські колективи фахівців: дизайнерів, художників, студенти архітектурних і художніх навчальних закладів. Також не забороняється участь у конкурсі іноземних фахівців, студентів закордонних навчальних закладів. Головне, щоб люди були обізнані у цій сфері.

«У конкурсі може брати участь будь - хто, аби він розумівся на ергономіці, сучасному дизайні та матеріалах. Окрім цього, учасник повинен розуміти технологію виробництва та адекватно оцінювати кошторис. Ніхто не стане виготовляти гарні зовні, але якісь шалені за вартістю концепції. Вони так і залишаться на папері», – зауважив головний архітектор Житомира.

Кількість конкурсних проектів від одного автора (авторського колективу) не обмежується. Провести конкурс планують у два тури: мета І туру – визначення місць та виявлення кращої планувальної, естетично-художньої концепції розташування міських парклетів; мета ІІ туру – визначення кращих дизайнерських рішень міських парклетів на визначених І туром місцях їх розташування. Вказана у положенні дата оголошення конкурсу – 11 вересня 2017 року. Термін подачі конкурсних проектів для участі у конкурсі – до 09 год. 00 хв. 12 жовтня 2017 року. Визначити переможця та оголосити результати конкурсу планують до 27 листопада 2017 року.

Алла Гетьман

 

Коментарі (1)
  • Альона Лисенко

    Коментар видалено...
09:18 «Житомирводоканал» інформує 09:04 Курс валют на 21 червня: НБУ послабив гривню 08:56 Погода у Житомирі 21 червня: дощу не буде, повітря прогріється до 28 тепла 17:56 Відбувся конкурс на зайняття вакантної посади головного лікаря першої міської лікарні 17:20 Держава розпочинає платити поліклінікам та амбулаторіям за кожного пацієнта 17:01 Податківці Житомирщини викрили майже 42 млн грн "відмитих доходів" 16:46 Житомиряни вже подали понад 120 ззапитів через портал "Відкрите місто" 16:33 «Карпатсмоли» можуть зупинитися 16:20 В ОДА визначаються із населеними пунктами, в яких реалізують проект «Засвітимо Житомирщину» 16:01 У Житомирі відбудеться турнір з кікбоксингу WAKO «Перший Кошовий» 15:46 В області активізувалися гадюки: двоє покусаних за один день 15:18 Уряд запропонував програму «Україна без контрабанди» 15:04 Прокуратура відібрала у житомирянки незаконно придбану нею земельну ділянку площею 0,8 га

З 1 травня 2018 року почав діяти новий порядок надання житлових субсидій. Зміни призведуть до того, що близько 20-30% домогосподарств...

У Житомирі, на Михайлівському майдані 24 червня відбудеться турнір з кікбоксингу WAKO «Перший Кошовий», присвячений пам’яті...

Проект реконструкції очисних споруд води за кредитні кошти Світового банку презентували, 19 червня, у прес-центрі Житомирської...

Співробітники Управління СБ України в Житомирській області затримали на хабарі старшого інспектора сектору реагування патрульної...

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up