Здорожчання проїзду, у Домі української культури будуть проводити весілля, очне навчання для школярів: що житомиряни обговорювали у мережі Facebook за тиждень

Ріст цін на проїзд у громадському транспорті, у Житомирі з’явиться місце для проведення весільних церемоній, школярі вийшли на очне навчання – такі теми житомиряни обговорювали найактивніше у мережі Facebook протягом минулого тижня.
У Житомирі зросте вартість проїзду у громадському транспорті
В управлінні транспорту і зв’язку Житомирської міської ради провели розрахунки щодо собівартості проїзду у громадському транспорті. На основі цих розрахунків було вирішено, на скільки зростуть ціни на проїзд у громадському транспорті.
Перший етап підвищення ціни на проїзд у громадському транспорті Житомира розпочнеться вже з 10 січня 2022.
В автобусах ціна для власника карти житомирянина – 8 грн, транспортної картки – 8 грн, готівкою та безготівково – 10 грн. Пільгова вартість для пенсіонерів за віком та осіб з інвалідністю 3-ї групи: карта житомирянина – 4 грн, готівкою та безготівково – 4 грн (з 10:00 до 16:00). Для учнів та школярів ціна буде 3 грн.
В електротранспорті: карта житомирянина – 6 грн, транспортна картка – 6 грн, готівкою та безготівково – 8 грн. Пільгова вартість для пенсіонерів за віком та осіб з інвалідністю 3-ї групи: карта житомирянина – безоплатно, готівкою та безготівково – 4 грн, для учнів та школярів – 3 грн.
Вдруге тариф піднімуть з 1 липня 2022 року. Вартість проїзду в електротранспорті також становитиме 10 грн.
Хоча ціну ще не підвищили, житомирян обурили такі плани.
«Почему на все цены ростут, а зарплата нет? За что людям платить? Надо идти воровать? Громить богатые коттеджи, а их у нас много», – прокоментувала Валентина Безшкурая.
«За проезд в маршрутке 19 должны ещё людям доплачивать», – написала Helen Lenchick.
«Это они уже быстро сообразили! А транспорт будет соответствовать этим ценам? На Маликова 37 одни рухляди ездят, и то интервал ужасный – по 30–40 минут ждешь», – написала Лиля Тирсина.
«Хай би зарплату (пенсію) так добавляли кожні 3 дні, а то як не день, так щось дорожчає», – констатує Ирина Павлюк.
«А хтось буде перевіряти колись, чому автомобіль з рейсу з'їхав – і все. Особливо коли їдеш з роботи після 19:30. Якщо така ціна, то і потрібно нести відповідальність (за розклад, за чистоту)», – зазначила Надія Мальована.
«Це просто жах», – говорить Світлана Забродська.
«Какой по величине Киев, а какой Житомир. Житомир против Киева – село, а разница в зарплате? Наши равняются к Киеву», – написала Валентина Безшкурая.
У Домі української культури знову будуть проводити весільні церемонії
З 10 грудня у Домі української культури проводитимуть весільні церемонії з музичним супроводом, дизайнером та церемоніймейстером.
Як пояснюють у Домі української культури, є дві локації для проведення церемонії: з квітковою аркою на вулиці – влітку, та в розкішній залі – взимку:
«Ми поки проводимо лише церемонії шлюбу, реєстрація проходитиме в РАЦСі, а у нас тільки обряди і сама шлюбна церемонія. Тривалість залежить від побажання молодят. Зазвичай це від 20 хвилин до декількох годин. Приміщення для фото теж плануємо здавати в оренду. Влітку проводитимемо церемонії на внутрішньому дворику. Там ми прикрашаємо арку живими квітами, а взимку церемонія в розкішній залі. Також буде окрема кімната, де наречена може вдягатися для фото», – зазначають у Домі української культури.
З вартістю такої послуги поки не визначилися. Зараз маєток Філіпова працює над налагодженням співпраці з РАЦСом, аби в майбутньому проводити ще й реєстрацію шлюбу.
Житомирян потішила така новина, вони вважають, що проводити весільні церемонії в маєтку Філіпова – вдала ідея.
«Краса повертається», – говорить Алла Бричковская .
«Зачем вообще оттуда нужно было ЗАГС убирать?» – запитує Екатерина Комарова.
«Дуже гарне рішення, його б ще реставрувати. Поруч можуть розміститися кафе та ресторани для святкування, вони можуть стати додатковими робочими місцями», – написала Юлия Грабовская (Иванцова)
«Давно пора», – говорить Галина Кисиль.
«Красиво. Так і має бути», – зазначає Тамара Войтенко.
У Житомирі з 22 листопада учні всіх шкіл вийшли на навчання у звичному режимі
З понеділка, 22 листопада, учні всіх загальноосвітніх закладів розпочали навчання у звичному режимі.
Про це 19 листопада сказала заступниця мера Марія Місюрова.
«Зараз на дистанційному навчанні залишаються учні 5-11 класів чотирьох закладів: школи № 12, 15, 28 та гімназія № 23. Але ми очікуємо, що з понеділка в усіх школах учні 5-11 класів вийдуть на навчання», – зазначила Місюрова.
Вона також повідомила, що відсторонені від роботи на період «червоної» зони 40 працівників загальноосвітніх закладів, які не мають щеплення проти COVID-19.
«Люди – це все штучно, не дивіться новини по ТВ, але в кожної людини є свій вибір», – прокоментував Сергей Ильченко.
«Слава Богу, давно пора!» – каже Ольга Плахотнюк.
«Яке там очне навчання. Вакцинованi вчителi теж хворiють на ковiд. 20 школа, захворiла вчителька, пiдтвердили ковiд. Класи, в яких були її уроки, на дистанцiйному до 30 листопада. Все просто супер, особливо, коли це 11-й клас, а на носi – ЗНО».
Дай Бог, щоб швидко видужала. Звичайно вчителька вакцинована, iнакше б до роботи не допустили б, у нас же геноцид. Он лежать вакцинованi в лiкарнях, на швидке одужання розраховують», – розповіла Катя Яровенко-Загоруй.
«Я против обучения во время карантина и думаю, что все думающие люди тоже», – наголосила Анастасия Васильева.
«Карантин може бути постійно, як дітям здобувати знання? Дистанційно? А як бути тим, хто здобуває професію? Як навчити медсестру робити уколи, крапельниці, як механікам вивчити машини, як взагалі можна навчити дітей професії через екран? Про це ви подумали?» – запитує Светлана Хоменко.
Анна Сергієнко
Хочете отримувати новини першими – приєднуйтеся до нас у соцмережах
Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.