Запити про надання публічної інформації минулоріч надходили до прокуратури 144 рази

Переважно запити про надання публічноїї інформації надходять поштою, і лиш 4 запита прокуратура отримала на особистому прийомі.

Запити про надання публічної інформації минулоріч надходили до прокуратури 144 рази

Про це розповідає Олена Гаврилюк, в.о. начальника відділу організації прийому громадян, розгляду звернень та запитів прокуратури Житомирської області.

Робота із запитами на публічну інформацію у прокуратурі Житомирської області здійснюється на підставі вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» (далі − Закон) та наказу Генерального прокурора України від 30.12.2015 №430 «Про організацію діяльності органів прокуратури України з особистого прийому, розгляду звернень та забезпечення доступу до публічної інформації».

З метою реалізації права кожного запитувача на доступ до публічної інформації відповідно до вимог Закону шляхом надання інформації за запитами до прокуратури області у 2017 році надійшло 144 документи з проханням надати публічну інформацію. Із них переважну більшість отримано поштою – 84 (58%), електронною поштою – 56 (39%), прийнято на особистому прийомі – 4 (3%).

 

 

За категорією запитувачів найбільше запитів надійшло від фізичних осіб – 78, від представників засобів масової інформації – 33, 27 – об'єднань громадян і решта від інших юридичних осіб.

Прокуратурою області розглянуто 117 запитів, 27 – відповідно до ст.22 Закону надіслано для розгляду належним розпорядникам інформації.

Із загальної кількості розглянутих запитів на 67 або 57% надано інформацію.

За даними проведеного аналізу, найцікавішою для запитувачів є інформація з питань досудового розслідування кримінальних проваджень, які викликали суспільний резонанс та підвищену увагу громадськості                    (20 запитів). З кадрових питань прокуратурою області розглянуто 15 запитів, у більшості випадків запитувачі цікавились розміром заробітної плати працівників прокуратури. Представники громадських організацій і засобів масової інформації хотіли отримати інформацію про статистичні дані про результати роботи органів прокуратури на пріоритетних напрямах (8 запитів). Решта запитів (24) стосувалася інших сфер прокурорської діяльності.

Крім того, до прокуратури Житомирської області за 2017 рік надійшло 49 звернень із посиланням на Закон України «Про доступ до публічної інформації», які на думку запитувачів є інформаційними запитами.

Водночас звертаємо увагу, що за результатами попереднього опрацювання таких звернень, за змістом вони є проханням надати роз’яснення окремих норм законів чи інших нормативно-правових актів або зверненнями громадян відповідно до Закону України «Про звернення громадян».

Найбільше запитів (74) розглянуто апаратом прокуратури області, з них 42 – задоволено, на 31 – надано роз’яснення. Житомирською місцевою прокуратурою розглянуто 22 запити, надано інформацію на 9 запитів і у 13 випадках роз'яснено вимоги чинного законодавства.

Хотілося б зазначити, що за наявною в прокуратурі області публічною інформацією зверталися не лише мешканці Житомирщини, запити надходили із міст Дніпра, Києва, Одеси і Хмельницького, а також із Закарпатської і Хмельницької областей.

З початку поточного 2018 року прокуратурою області вже розглянуто 12 запитів на інформацію і 2 - направлено для розгляду належним розпорядникам інформації.

Із чила розглянутих 8 задоволено і надано запитувану інофрмацію, іншим 4 запитувачам надано роз’янення вимог чинного законодавства.

Новини за темою
Коментарі
17:55 Представники Житомирщини привезли у Литву "Мрію" 17:20 Житомирщина отримала від Федерації сучасного п’ятиборства України лазерні пістолети для підготовки дітей 17:03 З 2017 року безготівковою оплатою в міському транспорті скористались більше 3 млн разів 16:23 Нові жертви шахраїв, або як позбутися грошей на рахунку за допомогою телефона 16:20 Прокуратура Житомирщини забезпечила розгляд 116 справ про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією 16:20 Протестувальники знову вимагали звільнення начальника САД у Житомирській області 16:00 У північних лісах області розквітли орхідеї 15:45 Нові міфи про субсидії: перебування за кордоном більш ніж 60 днів, дарування чи успадкування майна, сплата ЄСВ 15:20 Снаряди замість грибів відшукав любитель "тихого полювання" у Бердичівському районі 15:04 У Житомирі презентують «Естетику жебрацтва» Дмитра Корчинського 14:46 Житомирський "Вій" високо відзначили на міжнародному фестивалі 14:20 За останні спекотні дні у Житомирському районі - двоє потопельників 14:03 Обов’язкові щорічні медогляди держслужбовців буде скасовано

19 червня група піротехнічних  робіт Управління ДСНС України  у Житомирській області знищила 5 боєприпасів часів минулих війн.

Вистава «Вій» житомирського драмтеатру отримала високу оцінку на фестивалі «Мельпомена Таврії».

Про це повідомила на своїй сторінці у Фейсбук Уляна Супрун.

Молодиків затримала поліція охорони, - повідомляє управління поліції охорони в Житомирській області.

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up