Закон для обраних: родина Зубка розширила бізнес шляхом приватизації тимчасових споруд

Земельні питання завжди викликають чимало проблем і суперечок. А коли це стосується бізнесу – конфлікт загострюється у рази. Однак подеколи навіть ці найпікантніші питання вирішуються на диво легко. Особливо коли це стосується бізнесу родини високопосадовців.

 

Закон для обраних: родина Зубка розширила бізнес шляхом приватизації тимчасових споруд

У самому центрі Житомира веде свій бізнес ТОВ «Батерфляй К» (кафе «Львівська майстерня шоколаду»), приміщення якого за рік роботи з «прибудови тимчасових допоміжних приміщень зі збірно-розбірних конструкцій» було реконструйовано «з розширенням за рахунок прибудови додаткових приміщень зі збірно-розбірних конструкцій до власного кафе».

Для того, щоб розібратися, яким чином за такий короткий проміжок часу відбулися такі метаморфози, ми звернулися із запитами до контролюючих органів з проханням прокоментувати правомірність дій власників ТОВ «Батерфляй К», яке належить Людмилі Зубко – дружині віце-прем’єра України Геннадія Зубка.

Однак, прокуратура і поліція, судячи з усього, не ризикнули шукати порушення в діях родичів чиновника такого високого рангу і, посилаючись на недостатність своїх повноважень, скерували нас до Житомирської міської ради. Мерія ж, своєю чергою, переадресувала усі претензії Департаменту містобудування та земельних відносин.

Після майже 30 - денного очікування ми, нарешті, отримали відповіді, які хоч трохи змогли «пролити світло» на події.

Звертаємо вашу увагу на рішення сесії, згідно з яким містобудівна документація видавалася ТОВ «Батерфляй К» на тимчасову прибудову.

 

А також договір, за яким ТОВ «Батерфляй К» отримує право сервітутного користування землею.

Сервітут – це право землекористувача розпоряджатися землею для комерційних цілей. Але він в жодному випадку не дає права приватизувати землю, а також майно, яке на цій землі знаходиться. В даному випадку власником землі є міська рада в особі його голови Сергія Сухомлина, а користувачем – ТОВ «Батерфляй К», в особі Людмили Зубко.

«Батерфляй К» зареєстрували у 2012 році в якості «прибудови тимчасових допоміжних приміщень зі збірно-розбірних конструкцій».

Але вже за рік добудова отримала статус постійної.

А далі – стежте за рухом рук – ще у 2010 році загальна площа ТОВ «Батерфляй К» становила 105,1 кв м, але після «чудесного перетворення» прибудови на постійну – вуаля! І «золотих» метрів вже 166,9.

Нагадаємо, що згідно з сервітутним договором ТОВ «Батерфляй К» ці метри взагалі не має права приватизувати. Однак на практиці все вийшло зовсім інакше. І як би не було прикро це визнавати, але висновок напрошується лише один: Державна архітектурно-будівельна інспекція України під патронатом віце-прем’єра дозволила зареєструвати право власності на тимчасову споруду, що належить дружині політика. Напрошується логічне питання: а іншим підприємцям такі привілеї теж віднині дозволені? ®

Голова громадської організації  «Спортивна асоціація “Молода сила”» Олег Малиновський

Коментарі

Хто переможе: газета «Бердичівський погляд» та пенсіонер Валентин Ганоль  чи мільйонерка, депутат обласної ради Анжеліка...

У період з 1 по 17 травня було виявлено 123 порушення, з яких 23 були грубими. Збитки, завдані рибному господарству, склали...

Детальніше про це, в рамках проекту «Я маю право!», розповіли фахівці Андрушівського бюро правової допомоги.

Упродовж двох днів під час тестування було виявлено перші порушення, відтак поліцейські закликають абітурієнтів суворо дотримуватись...

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up