За минулу добу ліквідовано 13 загорянь сухої трави та сміття

За минулу добу ліквідовано 13 загорянь сухої трави та сміття

Зважаючи на спекотну вітряну погоду, що вже тривалий час встановилась в області, рятувальники постійно наголошують на дотриманні правил пожежної безпеки під час спалювання сухостою.

 

Адже найменше займання через пориви вітру миттєво перетворюється на великі пожежі. Лише за минулу добу вогнеборцями області ліквідовано вісім пожеж сухої трави, під час однієї з яких травмувалася людина.

Зокрема, 20 серпня о 13:44 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про загорання сухої трави та чагарників на приватному городі в с. Голубятин Попільнянського району.

З’ясувалось, що місцевий мешканець, 1942 р.н., вирішив спалити відходи покосу. Однак зайнявся вітер, який швидко розносив тліючі соломинки. Переляканий дідусь почав самотужки гасити пожежу, але надихавшись диму, втратив свідомість. Це помітили сусіди та негайно зателефонували рятувальникам.

Фахівці ДСНС надали чоловіку першу домедичну допомогу та викликали швидку. Однак дідусь перебував у шоковому стані та від госпіталізації відмовився.

Пожежу локалізовано о 14:30 та о 16:00 ліквідовано. Вогнем знищено 0,5 га сухостою. Завдяки вмілим діям рятувальників полум’я не розповсюдилося на більшу площу.

Того ж дня вогнеборцями ліквідовано ще сім пожеж сухої трави в різних районах області на загальній площі 7,5 га. Крім того, упродовж доби рятувальники шість разів виїжджали на гасіння сміття, що горіло у приватному секторі та на відкритій території в різних районах області. В переважній більшості загоряння спричинило розведення багаття у вітряну погоду та необережним поводженням з вогнем. 

Зважаючи на такі гіркі уроки людської необачності, рятувальники вкотре застерігають не розпалювати багаття у вітряну погоду! Великої шкоди довкіллю завдають і пожежі, спричинені викинутим у траву чи на узбіччя дороги недопалком цигарки або проведенням сільськогосподарських робіт зі спалюванням післяжнивних залишків.

 

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, InstagramYouTube та Google

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
15:20 В Україні зареєстровано 30 звернень по меддопомогу через укуси змій: найбільше - 10 - на Житомирщині 15:00 Житомирська обласна філармонія запрошує не відкриття 89-го концертного сезону 14:40 У Житомирі обговорили подальші кроки для підвищення доступності закладів на Михайлівській 14:19 Безкоштовна корекція рубців після травм та опіків: як скористатися програмою Від читача 17:45 Фішингові посилання 14:00 Ентеробіоз: як захистити себе та дітей від гостриків 12:41 #ниткаНезалежності: Долучайся до флешмобу «Нитка Незалежності» — вишиваймо нашу Незалежність разом! 12:20 Театр Кочерги запрошує на відкриття нового сезону: репертуар на вересень 12:00 За минулу добу на Житомирщині рятувальники загасили 14 пожеж сухої рослинності на площі майже 8 га photo_camera 11:40 У Малині 20-річна містянка на легковику збила пішохода: чоловік помер в реанімації 11:22 Офіс податкових консультантів: фахова підтримка, доступні консультації та зручний діалог із платниками 11:00 Чи справді тариф на проїзд у Житомирі має бути 25 грн? Розрахунки та аналіз 10:40 130 тисяч гривень перерахувала шахраям жителька Червоненської громади за неіснуючий товар 10:20 Протягом вихідних у Житомирі поліцейські виявили 4 факти продажу алкоголю неповнолітнім 10:00 У Житомирі відзначили Міжнародний день молоді photo_camera 09:40 У ніч на 13 серпня сили ППО збили 111 ворожих БпЛА 09:21 Оперативна інформація станом на 08:00 13.08.2026 щодо російського вторгнення 09:00 13 серпня: все про цей день, яке церковне свято, традиції і погода у Житомирі 17:51 Житомирський обласний центр крові закликає долучитися до всеукраїнської акції #ЯСерпневийДонор 17:30 Як ветеранам й ветеранкам знайти фахівця із супроводу
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up