За час жнив на Житомирщині виникло 3 пожежі на полях із зерновими загальною площею 8,5 гектарів

За час жнив на Житомирщині виникло 3 пожежі на полях із зерновими загальною площею 8,5 гектарів

Цього року жнива підготували непрості випробування. У найгарячішу пору не обійшлося без втрат на полях.

Зокрема, як повідомляє управління ДСНС України у Житомирській області, на Житомирщині зареєстровано 3 пожежі на полях із зерновими загальною площею 8,5 гектарів. Неодноразово горіла й стерня та солома. Також вогнеборці ліквідовували загоряння комбайнів у Новоград-Волинському та Ємільчинському районах. 

 - У напружений час жнив до пожежі може призвести найменша необережність із вогнем у хлібних масивах: кинутий недопалок, іскри від працюючої зернозбиральної техніки, зерновий пил, намотування соломи на деталі, потрапляння її на нагріті частини техніки та спалювання сухої рослинності поруч із зерновими посівами, - розповів виконуючий обов’язки заступника начальника Управління із запобігання надзвичайним ситуаціям Олександр Молодковець. 

- Не можна забувати й про те, що приборкати пожежу на полі дуже складно. Нерідко ліквідовувати їх доводиться із залученням значних сил рятувальних підрозділів, а значить і затратами значних матеріальних засобів й людських ресурсів. Ми не застраховані від випадків пожеж в цей період, але зробити все можливе, аби не допустити чи вчасно з мінімальними збитками ліквідувати загоряння - безумовно зобов’язані.

Звертаючись до хліборобів та керівників усіх ланок, Олександр Молодковець наголосив на необхідності забезпечити суворий контроль за дотриманням  протипожежних вимог у місцях збирання, переробки та зберігання продукції нового врожаю. Забезпечити необхідними первинними засобами пожежогасіння усю техніку, яка залучається до жнив та провести додаткові протипожежні інструктажі з навчанням персоналу діям у випадку виникнення пожеж. На період жнив необхідно організувати чергування у полях техніки, пристосованої для цілей пожежогасіння, що дозволить оперативно розпочати гасіння до прибуття підрозділів ДСНС і запобігти швидкому поширенню вогню. Також важливо щоденно проводити очистку двигунів і агрегатів комбайнів від пилу і бруду та перевіряти справність усієї техніки, яка виходить у поле.

Керівникам об’єктів до прибуття підрозділів державної пожежної охорони слід забезпечити:

  •  прибуття відповідальних осіб, локалізацію місця пожежі;

  •  евакуацію  із зони вогню людей та техніки;

  • організацію гасіння пристосованою технікою, первинними  засобами пожежогасіння;

  • забезпечити надходження додаткових засобів пожежогасіння, організувати підвіз води до місця пожежі;

  • чергування в місцях гасіння пожежі.

Рятувальники звертаються до керівників сільгосппідприємств та населення з проханням не використовувати відкритий вогонь та не розводити багаття у пожежонебезпечний період, заборонити спалювання стерні і поживних залишків. Не допустити пожеж у період жнив і зберегти вирощений врожай  — наш спільний обов’язок!

 

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
keyboard_arrow_up