З початку року на Житомирщині сталося 2256 пожеж, загинуло 76 осіб

З початку року на Житомирщині сталося 2256 пожеж,  загинуло 76 осіб

Управління ДСНС України у Житомирській області звертаються до мешканців області з проханням дотримуватись правил протипожежної безпеки.

Незважаючи на заходи, запроваджені рятувальниками області, через грубе порушення правил пожежної безпеки з початку цього року на Житомирщині вже сталося 2256 пожеж, на яких загинуло 76 осіб. Для порівняння – у минулому році виникло 2190 пожеж.

Наразі найбільш актуальні дві основні причини займань у побуті. Перша та, на жаль, і постійна – це паління цигарок у нетверезому стані, коли людина нездатна контролювати ситуацію. І друга – характерна для зимової пори року –  несправність і порушення правил експлуатації пічного опалення та використання електроприладів кустарного виробництва. Крім того, чималий відсоток пожеж припадає на домівки осіб «категорії ризику» – самотні літні люди, неблагополучні багатодітні родини, особи, які зловживають спиртними напоями.

Нещодавно в с. Крилівка Ружинського району на пожежі загинула 66-річна жінка. Попередньо встановлено, що загоряння сталось через порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення. Жінка вирішила розтопити піч, але, зі слів родичів загиблої господині, остання понад 2 роки її не використовувала. Піч не була підготовлена до опалювального сезону належним чином, тож могла стати небезпечною для подальшого використання.  

І таких жахливих прикладів безліч. Лише за минулі вихідні на пожежах загинуло дві людини: в Андрушівському та Радомишльському районах області. До трагедії призвели все ті ж злощасні пічки. Чомусь люди не хочуть усвідомити того, що власна безпека залежить тільки від них самих. І ця фраза – не гасло, а життєва необхідність. Ми постійно проводимо інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення щодо попередження виникнення пожеж, загибелі та травмування людей на них. Але, як свідчить статистика, усі зусилля залишаються марними.

Отож, зважаючи на зазначене, наполегливо прошу вас дотримуватися вимог пожежної безпеки у побуті, зокрема:

  • Якщо у вашому житлі холодно, використовуйте для опалювання приміщень тільки електрообігрівачі заводського виробництва.

  • Не залишайте біля печей, газових плит та димарів одяг та легкозаймисті речі.

  • Не доручайте дітям наглядати за печами, що топляться та не залишайте їх наодинці з увімкненими електрообігрівачами.

  • Не перевантажуйте електромережу, вмикаючи одночасно кілька потужних побутових приладів та використовуйте тільки калібровані запобіжники.

  • НЕ КУРІТЬ У ЛІЖКУ!

З повагою,

заступник начальника

Управління ДСНС України

у Житомирській області

Олег Шахрай

Сьогодні у Житомирі Сьогодні у Житомирі
Як у Житомирі відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. ФОТО. ВІДЕО Як у Житомирі відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. ФОТО. ВІДЕО
Від криміналу до культури: млявий прогрес житомирських медіа Від криміналу до культури: млявий прогрес житомирських медіа «Дерибан» на будівництві житомирських амбулаторій «Дерибан» на будівництві житомирських амбулаторій Газове підприємство обходить заборони АМКУ Газове підприємство обходить заборони АМКУ Як у Житомирі відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. ФОТО. ВІДЕО Як у Житомирі відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. ФОТО. ВІДЕО
Новини за темою Новини за темою
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
keyboard_arrow_up