З 1 липня в Україні більше не буде 220 вольт, тепер у розетках зроблять 230В, а норма відхилення — від 207 до 253, — Нацкомісія

З 1 липня в Україні більше не буде 220 вольт, тепер у розетках зроблять 230В, а норма відхилення — від 207 до 253, — Нацкомісія

Там додали, що якщо напруга вийде за межі — зверніться до ОСББ, або подзвоніть до ДТЕК.

Так, з 1 липня в Україні дійсно змінюється номінальна напруга в розетках з 220В на 230В. Норма відхилення напруги також зміниться і становитиме від 207 до 253 В, що відповідає ±10% від 230 В. Це технічний стандарт, який наближає українську мережу до європейської. Зміна напруги не повинна вплинути на роботу побутової техніки, яка розрахована на роботу в діапазоні від 220 до 240 В.

Що потрібно знати:

• Переналаштування реле напруги:

Відео дня

Якщо у вас встановлено реле напруги, можливо, знадобиться його переналаштувати відповідно до нового діапазону допустимих значень.

• Стабілізатори напруги:

Стабілізатори напруги, як правило, не потребують переналаштування, оскільки вони працюють в широкому діапазоні напруги.

• Вплив на платіжки:

Зміна номінальної напруги не вплине на суми у ваших платіжках за електроенергію. Нарахування здійснюються за фактично спожиту електроенергію, тобто кількість кВт·год, зафіксовану лічильником.

• Зменшення ризиків для техніки:

Стабільна напруга в межах норми зменшить ризик пошкодження чутливої до коливань напруги техніки.

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі

keyboard_arrow_up