Яким має бути місто, щоб забезпечити розвиток та самореалізацію мешканців

Саме це питання обговорювали 19 травня у Житомирі під час публічної дискусії до Дня Європи «Місто як простір розвитку та можливостей», - повідомляє Житомирська міська рада.

Яким має бути місто, щоб забезпечити розвиток та самореалізацію мешканців

Спікери дискусії: Віце-прем’єр-міністр України, Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко, міський голова Житомира Сергій Сухомлин, Надзвичайний і Повноважний Посол Словенії в Україні Наташа Прах, менеджер-економіст, засновник Києво-Могилянської бізнес-школи (KMBS), екс-міністр економічного розвитку і торгівлі України Павло Шеремета, директор проекту «Інтегрований розвиток міст в Украні» (Німецька урядова компанія GIZ) Матіас Брант, ректор ЖДТУ, професор Віктор Євдокимов, ректор ЖДУ імені Івана Франка Галина Киричук, куратор і засновник арт-центру «Я Галерея» Павло Гудімов. Модератор заходу – Лариса Губіна, телеведуча та автор передачі «Час. Підсумки тижня».

Відкриваючи захід, Лариса Губіна сказала, що Житомир, як і будь-яке інше місто в Україні має бути таким, щоб люди залишалися у ньому жити. «Місто має бути привітним, комфортним, красивим, з хорошими робочими місцями, достойною зарплатою гарними комунікаціями, культурними центрами. Про це сьогодні і будемо говорити», - сказала модератор заходу.

У рамках публічної дискусії посадовці, громадські експерти, науковці, учнівська та студентська молодь обговорювали питання – яким має бути місто, щоб забезпечити розвиток та самореалізацію його мешканців.

«Дуже важливо вибудовувати в собі не лише толерантність один до одного, але й дисципліну. Кожному з нас потрібно вчитися європейському не тільки зовні, але й зсередини», - вважає Геннадій Зубко.

«Головне наше завдання – це люди. Сьогодні, окрім війни на сході України, відбувається війна за людський ресурс. Зараз не стоїть так гостро проблема знайти робоче місце як 2-3 роки тому. Ці місця вже є, але є питання до якості цих робочих місць. Якість цих робочих місць потрібно постійно підвищувати. Необхідна інша якість, інший рівень освіти», - наголосив Сергій Сухомлин.

«Чому Словенія так тісно співпрацює з Житомиром? В Житомирі сформована зрозуміла, чітка довготривала стратегія розвитку міста. У міста є багато креативних ідей», - сказала Наташа Прах.  

За словами Павла Шеремета, зростання ВВП залежить від продуктивності праці, яка, у свою чергу, залежить від освіти та інфраструктури.

«Нам всім потрібно думати про те, як підвищувати свою продуктивність праці. Від цього залежить і власний дохід, і дохід міста, дохід області, дохід держави. І саме це дає нам підґрунтя для повноцінної європейської інтеграції», - наголосив  екс-міністр економічного розвитку і торгівлі України Павло Шеремета.

Онлайн-трансляцію дискусії можна переглянути за посиланням: http://zt-rada.gov.ua/?3398[0]=3920

Нагадаємоу 2015 році до Дня Європи у Житомирі за участі Першого секретаря, заступника голови місії посольства Латвійської республіки в Україні Лігіти Давидової, відбулася панельна дискусія «Що Україна і Житомир можуть дати Європі? Що Європа може дати Україні?». У минулому році до Дня Європи У Житомирі на вулиці Михайлівській відбулась публічна дискусія «Європейські цінності. Досвід добросусідства», у якій взяли участь представники влади та громадськості міст-побратимів Житомира та інститутів громадянського суспільства Республіки Польща. Модератором дійства став відомий журналіст, редактор Громадського радіо Андрій Куликов.

 

0
0
0
0
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up