Які зміни варто чекати житомирянам у липні

Які зміни варто чекати житомирянам у липні

Із липня на житомирян чекає ряд змін і нововведень, серед яких – підвищення пенсій, нові правила розмитнення, подорожчання автоцивілки.

Перерахунок пенсій та допомог

У зв'язку з перерахунокм прожиткового мінімуму у липні українці отримають нові пенсії та допомоги. Від 1 липня прожитковий мінімуму зросте до 2027 гривень, зараз цей показник становить 1934 гривні, враховується прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність.

Від 1 липня 2022 року прожитковий мінімум становить:

508 грн – загальний показник на одну особу з розрахунку на місяць;

2 201 грн – для дітей до 6 років;

2 744 грн – для дітей від 6 до 18 років;

2 600 грн – для працездатних осіб;

2 027 грн – для осіб, які втратили працездатність.

Мінімальна пенсія від 1 липня виросте на 93 грн – від 1 934 до 2 027 грн;

Максимальна пенсія збільшиться на 930 грн – від 19 340 до 20 270 грн.

Законне підвищення пенсії поширюється на всі категорії пенсіонерів.

Від 1 липня українцям підвищать надбавку за понаднормативний стаж. За кожен наступний рік (для жінок віком від 30 років та для чоловіків від 35 років) доплачуватимуть 20,27 грн, зараз долплачують 19,3 грн.

Зросте розмір аліментів – від 1 липня 50% мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину становитиме на дітей до 6 років – 1 010,5 грн., на дітей від 6 до 18 років – 1 372 грн. 100% мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину до 6 років становитиме 2 201 грн, від 6 до 18 років – 2 744 грн.

Курс долара та євро

За прогнозами Мінфіну якщо не буде змін у нормативній базі Нацбанку щодо валютних обмежень і ситуація на фронтах зберігатиметься такою як зараз і надалі, то при замороженому офіційному курсі долара на міжбанку курс американської  валюти в літній період перебуватиме в межах коридору від 29,25 до 29,55 гривень, а курс євро – у коридорі 29,84 −31,91 гривень. На готівковому ринку до кінця серпня  курс долара буде  в межах коридору від 34,50 до 38,50 гривень, а курс готівкового євро - від 35,19 до 41,58 гривень.

Запрацює реєстр руйнувань

Як зазначив заступник міністра інфраструктури Анатолія Комірного під час пресконференції в агенції «Інтерфакс-Україна»,  вже у липні запустять у роботу реєстр руйнувань, через який фізособи подаватимуть заяви про пошкоджене під час війни майно. У середині липня з'явиться повний функціонал – не лише подання фізособами заявок про пошкодження майна, а й  додавання результатів обстеження органами місцевого самоврядування, щоб українці могли захищати свої права в міжнародних судах.

Платне розмитнення авто

Для зібльшення надходжень дербюджету від 1 липня розмитнення авто знову стане платним. Верховна Рада підтримала законопроєкт №7418, який передбачає повернення мита й оподаткування ПДВ на імпортні товари та розмитнення авто з 1 липня 2022 року. 

Власне платити знову за товари доведеться платникам єдиного податку першої, другої та третьої групи та підприємствам, що не сплачують ввізне мито. Ті, хто ввозять з-за кордону авто, повинні будуть заплатити ПДВ та акциз. Водночас новий закон звільняє від сплати збору на обов'язкове державне страхування тих, хто купує легкові автомобілі, оснащені виключно одним чи декількома електричними двигунами .

Як розмитнити авто в «Дії»:

Подорожчання автострахування

Від 1 липня збільшиться розмір страхових виплат з обов'язкового страхування цивільної відповідальності (ОСЦПВ). Водночас збільшиться і вартість такої страховки, очікується подорожчання на 10-20%.

Як зміниться розмір виплат:

Щоб захистити громадян від шахраїв, інформацію про укладені електронні договори «Зелена картка» вноситимуть до єдиної бази даних.

Нові правила отримання водійських прав

Від  24 липня зміняться правила видачі водійських прав.

Щоб отримати водійські права потрібно буде:

Штрафи за паління вейпів та айкосів у громадських місцях

Електронні пристрої для паління прирівняли до звичайних сигарет, тож любителів тютюнових ґаджетів штрафуватимуть за їх використання вже з липня. Нагадаємо, що з 1 червня 2022 року заборонено продавати неповнолітнім електронні цигарки та «айкоси», а від 11 липня – курити електронні цигарки й «айкоси» в громадських місцях.

За порушення  передбачені такі штрафи:

Усі вебсайти перейдуть на українську

16 липня 2022 року набирає чинності частина 6 статті 27 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», яка вимагає використання державної мови на вебсайтах та у соціальних мережах.

Відтак інтернет-представництва (в тому числі вебсайти, вебсторінки в соціальних мережах) органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій державної і комунальної форм власності, засобів масової інформації, зареєстрованих в Україні, а також суб’єктів господарювання, що реалізують товари і послуги в Україні та зареєстровані в Україні, мають виконуватися державною мовою.

Відповідно до закону поряд з версією інтернет-представництв, виконаних державною мовою, можуть існувати версії іншими мовами, однак українськомовна версія повинна завантажуватись за замовчуванням для користувачів України та мати не менше за обсягом та змістом інформації, ніж іншомовні версії.

Марія Кравчук

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі

keyboard_arrow_up