Як у Житомирі ховають померлих від COVID-19. ФОТО. ВІДЕО

Як у Житомирі ховають померлих від COVID-19. ФОТО. ВІДЕО

Пандемія відкрила ще одну з своїх неприємних сторін - до потрясіння, викликаного смертю близької людини, додаються ще й моральні терзання через неможливість провести померлого в останню путь за всіма обрядами, як це заведено в українських родинах.

Про те, як ховають померлих від коронавірусу в нашому місті, розповідає Суспільне Житомир.

На житомирських кладовищах від початку пандемії поховали 95 людей, які хворіли на коронавірус. Похорони померлих проводять з обмеженою кількістю родичів.

Про це Суспільному розповіла заступниця директора спеціалізованого комбінату комунально-побутового обслуговування Людмила Бондарчук. За її словами, список родичів які мають бути присутніми на похороні, завчасно передають адміністрації кладовища:

Відео дня

"Приїжджає спеціальна машина, нам надає перелік тих родичів, які будуть присутні на похороні, згідно розпорядження МОЗу, і проїжджають. Можуть бути присутніми до 10 осіб. Буває, що це правило порушують, але в цілому дотримуються".

Людмила Бондарчук каже, що могили, які підготували на весні для поховання хворих на коронавірус, не використовувалися, людей ховали у загальних секторах, але з дотриманням карантинних обмежень:

"Підготувалися, але це не знадобилося, оскільки людей ховали зазвичай, якщо хтось залишав місце біля рідних, а так у загальному секторі. У морзі людей забирають, упаковують у целофан і сюди спеціальна бригада приїжджала, яка в костюмах, рукавичках і масках. Приїжджають і проводять захоронення у целофанових мішках. Покійник у труні, а труна у целофановому мішку".

На кладовищах Житомира поховано 95 людей, які хворіли на COVID-19

Священники Житомирської єпархії Православної Церкви України відспівувати померлих від коронавірусу на кладовище не їдуть, розповідає священник Богдан Бойко:

"Ми не маємо права бути на кладовищі і молитися над тими, хто помер від коронавірусу. Тому ми обов’язково допомагаємо родині і молимося, але робимо це у храмі. Тобто на кладовищі іде поховання, а через кілька днів родичі померлого приходять до храму і ми повністю служимо чин поховання".

На кладовищах Житомира поховано 95 людей, які хворіли на COVID-19

Священники Житомирської єпархії Української Православної Церкви Московського патріархату дотримуються інших правил. Священник Сергій Грицаюк каже, що на прохання родичів приїжджають на кладовище:

"Це відбувається із дотриманням усіх санітарних норм на кладовищі, тільки тоді, коли гріб опускають та засипають землею – вже тоді священник на відстані кількох метрів від місця поховання звершує чин поховання. А є інший варіант, коли родичі вирішують і ховають самостійно, а згодом приносять до храму землю і священник служить похорон".

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі (18)
  • Владимир Шишацкий

    Как ни страшно признавать но это все результаты майдана и внешнего управления! И в этом есть вина каждого кто хоть каким либо образом поддержал переворот и передачу власти под внешнее управление.

    Валерий Пискорский reply Владимир Шишацкий

    Майдани та заколоти винуваті в тому що такі як ви до сих пір отруюють повітря, яким дихає Україна.
  • Света Мыколаенко

    Да ни как
  • Людмила Блащук

    Одні новини на усі сайти.
    Ви щось можете написати позитивне і правдиве?
    Ну, вже просто нудить від вашого ажіотажу страху
  • Ирина Ирина

    Ложь

    Кристина Волынец reply Ирина Ирина

    Galina Basista прям мои мысли...нужно бояться живых..

    Galina Basista reply Ирина Ирина

    Ирина Ирина як ложь? Це правда! У нас на Житомирщині поховали так жінку. Прямо з моргу і на кладовище , зарили,... як, немає слів для порівняння. Ще й за це поховання до 4000 потрібно їм заплатити. Це просто знущання над людьми. Померлі не чхають не кашляють, ковід розноситься повітрянно-крапельним шляхом, то чого так хоронят? Хто таке придумав? І всі мовчать, терплять. В душать нас, як собак зариють і земельна буде вільна для. Їм земельна потрібна, а не люди.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
17:50 Підтвердження статусу критично важливого для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період 17:30 100-річний ювілей відзначив житомирянин Віктор Іванович Поліщук 17:00 Сьогодні з 18 до 22 години для бізнесу та промисловості діятимуть обмеження споживання електроенергії 16:41 Підвішені закони: чому Зеленський затягує із підписанням ініціатив? Від читача 13:56 На платформі Мегого вийшов короткометражний фільм Віталія Кікотя «Сумні портрети». 16:18 Житомирський обласний центр крові має потребу в донорській крові з негативним резус-фактором 16:00 Незаконна реєстрація права оренди на 170 земельних ділянок – на Житомирщині держреєстратора підозрюють у службовій недбалості 15:40 На Михайлівський проводяться роботи з підготовки фонтанів до роботи. ФОТО photo_camera 15:22 Задушив приятеля, а тіло підкинув сусідам – жителя Звягеля ув’язнили на 9 років 15:00 Атмосферні фронти покинуть Україну, температура почне підвищуватися 14:40 Мобілізація за несплату аліментів: як це працюватиме 14:20 Історикам та краєзнавцям представили бачення концепції розвитку парку «Замкова гора» 14:00 “Доступні ліки”: отримуйте життєво необхідні ліки безоплатно або з частковою доплатою 12:40 Втома: причини і методи боротьби 12:20 Житомир і Куп’янськ підписали меморандум про співпрацю photo_camera 12:00 У ніч на 20 квітня на Житомирщині очікуються сильні заморозки 0-3° 11:41 Як отримати пільги на харчування у школах і садочках? ІНФОГРАФІКА 11:20 Два боєприпаси часів Другої світової війни виявили в Бердичеві і Звягелі 11:00 Військовим передали чергову автівку, придбану завдяки волонтерам 10:40 За ініціативи Мінветеранів Уряд спростив отримання статусів особи з інвалідністю внаслідок війни та члена сім’ї загиблого Захисника і Захисниці
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up