Як у Житомирі ховають померлих від COVID-19. ФОТО. ВІДЕО

Як у Житомирі ховають померлих від COVID-19. ФОТО. ВІДЕО

Пандемія відкрила ще одну з своїх неприємних сторін - до потрясіння, викликаного смертю близької людини, додаються ще й моральні терзання через неможливість провести померлого в останню путь за всіма обрядами, як це заведено в українських родинах.

Про те, як ховають померлих від коронавірусу в нашому місті, розповідає Суспільне Житомир.

На житомирських кладовищах від початку пандемії поховали 95 людей, які хворіли на коронавірус. Похорони померлих проводять з обмеженою кількістю родичів.

Про це Суспільному розповіла заступниця директора спеціалізованого комбінату комунально-побутового обслуговування Людмила Бондарчук. За її словами, список родичів які мають бути присутніми на похороні, завчасно передають адміністрації кладовища:

Відео дня

"Приїжджає спеціальна машина, нам надає перелік тих родичів, які будуть присутні на похороні, згідно розпорядження МОЗу, і проїжджають. Можуть бути присутніми до 10 осіб. Буває, що це правило порушують, але в цілому дотримуються".

Людмила Бондарчук каже, що могили, які підготували на весні для поховання хворих на коронавірус, не використовувалися, людей ховали у загальних секторах, але з дотриманням карантинних обмежень:

"Підготувалися, але це не знадобилося, оскільки людей ховали зазвичай, якщо хтось залишав місце біля рідних, а так у загальному секторі. У морзі людей забирають, упаковують у целофан і сюди спеціальна бригада приїжджала, яка в костюмах, рукавичках і масках. Приїжджають і проводять захоронення у целофанових мішках. Покійник у труні, а труна у целофановому мішку".

На кладовищах Житомира поховано 95 людей, які хворіли на COVID-19

Священники Житомирської єпархії Православної Церкви України відспівувати померлих від коронавірусу на кладовище не їдуть, розповідає священник Богдан Бойко:

"Ми не маємо права бути на кладовищі і молитися над тими, хто помер від коронавірусу. Тому ми обов’язково допомагаємо родині і молимося, але робимо це у храмі. Тобто на кладовищі іде поховання, а через кілька днів родичі померлого приходять до храму і ми повністю служимо чин поховання".

На кладовищах Житомира поховано 95 людей, які хворіли на COVID-19

Священники Житомирської єпархії Української Православної Церкви Московського патріархату дотримуються інших правил. Священник Сергій Грицаюк каже, що на прохання родичів приїжджають на кладовище:

"Це відбувається із дотриманням усіх санітарних норм на кладовищі, тільки тоді, коли гріб опускають та засипають землею – вже тоді священник на відстані кількох метрів від місця поховання звершує чин поховання. А є інший варіант, коли родичі вирішують і ховають самостійно, а згодом приносять до храму землю і священник служить похорон".

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі (18)
  • Владимир Шишацкий
    Как ни страшно признавать но это все результаты майдана и внешнего управления! И в этом есть вина каждого кто хоть каким либо образом поддержал переворот и передачу власти под внешнее управление.
    Валерий Пискорский reply Владимир Шишацкий
    Майдани та заколоти винуваті в тому що такі як ви до сих пір отруюють повітря, яким дихає Україна.
  • Света Мыколаенко
    Да ни как
  • Людмила Блащук
    Одні новини на усі сайти.
    Ви щось можете написати позитивне і правдиве?
    Ну, вже просто нудить від вашого ажіотажу страху
  • Ирина Ирина
    Ложь
    Кристина Волынец reply Ирина Ирина
    Galina Basista прям мои мысли...нужно бояться живых..
    Galina Basista reply Ирина Ирина
    Ирина Ирина як ложь? Це правда! У нас на Житомирщині поховали так жінку. Прямо з моргу і на кладовище , зарили,... як, немає слів для порівняння. Ще й за це поховання до 4000 потрібно їм заплатити. Це просто знущання над людьми. Померлі не чхають не кашляють, ковід розноситься повітрянно-крапельним шляхом, то чого так хоронят? Хто таке придумав? І всі мовчать, терплять. В душать нас, як собак зариють і земельна буде вільна для. Їм земельна потрібна, а не люди.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
12:00 Сприяла незаконному в’їзду 10 громадян Ірану до України – справу стосовно екстрадованої житомирянки з Німеччини передано до суду 11:40 Лише за добу вогнеборці ліквідували 8 пожеж сухої трави photo_camera 11:20 Тривожна кнопка, що рятує: вже понад 19 397 закладів освіти в Україні — під захистом 11:00 Добірка можливостей для ветеранів, ветеранок і їхніх родин Від читача 09:17 Які пільги мають військові та учасники бойових дій з Житомирщини: повний гайд від юристів 10:40 У Коростені пенсіонерка втратила 165 тисяч гривень через шахрайську схему «донька в біді» 10:20 Ув’язнений колонії виманив у довірливих громадян понад 90 000 гривень, обіцяючи вирішити неіснуючі проблеми родичів photo_camera 10:00 Оперативна інформація станом на 08:00 09.06.2025 щодо російського вторгнення 09:40 Росія завдала масованого ракетно-дронового удару по Україні: Житомир теж був під атакою 09:20 У Житомирському районі під час ворожої атаки виникли пожежі, в будинках пошкоджені вікна photo_camera 09:00 9 липня: все про цей день, яке свято, прикмети, традиції і погода у Житомирі 17:55 Надзвичайники закликають дотримуватись правил безпеки поблизу водойм 17:33 80-річний звягелянин загинув на залізничних коліях біля Бердичева 17:05 Екоінспектори обстежили пошкоджені дерева біля «Прозорого офісу» у Житомирі 16:41 Рятувальники ДСНС відновлюють село Березина Житомирського району після вибуху photo_camera 16:40 У Житомирі стартував проєкт «Герої серед нас» photo_camera 16:20 Поліцейські виявили на присадибній ділянці 62-річного бердичівлянина 108 кущів коноплі 16:00 Як не згоріти зсередини? У Житомирі проведуть відверту лекцію про стрес, стосунки та внутрішню опору під час війни 15:41 Профілактика харчових отруєнь кавунами та динями 15:20 Спортсмени Житомирщини – серед найкращих в Україні з легкої атлетики photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up