Як селяни з Коростишівського р-ну відстоювали право на добровільне об'єднання

Як селяни з Коростишівського р-ну відстоювали право на добровільне об'єднання

Більше трьох годин люди блокували трибуну, вимагаючи не приєднувати їх громаду до Коростишева.

У четвер 26 липня на сесію Житомирської обласної ради приїхали жителі с.Харитонівка Коростишівського р-ну. Люди обурені, адже не хочуть приєднуватися до Коростишівської ОТГ. Натомість кажуть, що хочуть приєднатися до Шахворостівської громади. І поки їх не почують, сесійної зали вони не покинуть.

«Нас хочуть силою приєднати до Коростишева, а ми не хочемо. Їм потрібні не люди, а наші землі, тому що в нашому селі є заправка, багато каменю. Вони хочуть приєнати нас лише заради наживи. А ми хочемо приєднатися до громади Шахворостівки. І будемо тут стояти, поки нашу вимогу не задовільнять», - сказала жителька с.Харитонівка Галина Дубовик.

Намагаючись заспокоїти людей, голова обласної ради Володимир Ширма відповідно до регламенту оголосив 20-хвилинну перерву. А по її завершенні сказав, що все-таки хоче надати слово міському голові Коростишева Івану Кохану. Однак така ініціатива очільника облради гнів селян лише посилила. Вони почали вигукувати: «Ганьба» та називати мера «брехуном».

Депутати намагалися заспокоїти людей, адже якщо вони не хочуть, то приєднувати до Коростишева їх ніхто не буде.

«Ми підтримуємо таку позицію людей та пропонуємо проголосувати за внесення змін до перспективного плану саме так, як просять люди», - сказав депутат Сидір Кізін.

Голова обласної ради  такому супротиву людей дивувався, адже скільки не створювали ОТГ, такого ще не було. Втім, сказав: якщо народ так хоче, то давайте підтримаємо.

«Я звертаюся до депутатів, давайте підтримаємо побажання Харитонівської громади та дамо їм можливість погосподарювати, а далі життя покаже, що з цього вийде», - зазначив Володимир Ширма.

Зрештою, депутати обласної ради не підтримали приєднання села Харитонівка до Коростишева, а проголосували за створення Харитонівської громади. З 59 присутніх депутатів «за» проголосували 49.

Своєю чергою, люди оплесками дякували чиновникам, а деяких депутатів навіть цілували. Останні також не приховували емоцій, адже змогли перейти до розгляду питань порядку денного.

Алла Герман

 

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

keyboard_arrow_up