Як батькам уберегти своїх дітей від смертельних ігор в інтернеті

Як батькам уберегти своїх дітей від смертельних ігор в інтернеті

Соціальні мережі – чудовий засіб комунікації, соціалізації та отримання інформації, якщо користуватися нею, фільтруючи контент. У іншому разі такий контент буде спрямований на деструктив та може нашкодити. 

Особливо це стосується вразливих категорій, для прикладу, дітей та молоді. Дитяче й підліткове сприйняття дуже вразливе. Достатньо одного необережного слова, заклику до дії, як юні користувачі інтернету можуть опинитися у небезпеці.

Найчастіше вразливістю і наївністю молоді користуються ті, хто пропагує в мережі так звані групи смерті, смертельні челенджі або недитячі ігри, наслідки яких можуть бути незворотними.

Нещодавно хвиля дитячого суїциду прокотилася по всій Україні. Смертельне отруєння пігулками та падіння з висоти – саме ці випадки було зафіксовано у Києві та Умані. 

Відео дня

Припущень, чому діти вчинили спроби самогубства, чимало, проте більшість схиляється до думки, що з цими випадками пов’язані соціальні мережі, зокрема «Тік Ток» та «Вконтакте». Випадки отруєнь пігулками «дротаверин»  пов’язують з челенджем з «Тік Току», а випадки падіння з даху – з можливими іграми смерті, такими як «Синій кит» і подібні. 

Проте залишимо розслідування цих справ для правоохоронних органів, а ми зі свого боку розкажемо, як батькам вберегти своє чадо від таких челенджів та ігор на межі смерті.

Поради для батьків

Фільтрувати контент

Інтернет має свої позитивні та негативні сторони. Інформація, яка гуляє мережею, не завжди корисна та безпечна, тому, батьки, ви як авторитет маєте навчити дітей фільтрувати контент, який вони отримують в інтернеті. Не варто встановлювати тотальний контроль над тим, що робить дитина, адже це втручання в особистий простір. Найкраще – пояснити, що інтернет – це віртуальний світ і не все, про що там пишуть, має місце в реальності. 

Працюйте над довірою

У випадку з грою «Синій кит» діти, котрі вирішили спробувати пограти, зазначали, що опісля їх усіляко залякували. Проведіть бесіду з дітьми, поясніть, що в мережі є чимало аферистів і найкраще, що вони можуть зробити, якщо їм пише незнайома людина і пропонує дивні ігри чи челенджі, – заблокувати її. Також додайте, що якщо вони натраплять на подібне – нехай одразу розкажуть вам, батькам, адже ви – захист дитини. Діти, котрі продовжували грати зі смертю, пояснювали, що боялися розповісти про халепу, в яку вони потрапили. 

«Ні» – психологічному тиску!

Не додавайте психологічного тиску, не варто кричати чи сваритися на дитину, якщо вона потрапила в таку ситуацію. Краще підтримати її, за необхідності звернутися в поліцію.  

Контроль спільнот та груп

Контролюйте, на які групи і спільноти підписана ваша дитина. Якщо там є групи з назвами «Синій кит», «4:20» чи подібні підозрілі об’єднання, публікації яких пов’язані зі смертю, суїцидом чи завданням собі шкоди, – поговоріть з дитиною та заблокуйте їй доступ до таких груп.

Унеможливіть контакт з аферистами

Якщо дитина вже підв’язалася через незнання до подібних груп і їй погрожують, видаліть її сторінку та змініть сім-карту. Краще унеможливити контакт кураторів груп смерті з дитиною.

Спостерігайте за настроєм і станом вашої дитини

Спостерігайте за станом своєї дитини. Якщо ви помітили, що вона пригнічена, апатична, сумна, не має інтересу до життя – поговоріть з нею, а у разі чого – зверніться до психолога. Завчасно надана допомога врятує вашу дитину. Діти та підлітки дуже вразливі, тому депресія, неврози чи подібне – варто одразу лікувати зі спеціалістами, щоб це не переросло у більш серйозні захворювання.

Валерія Наумова

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
17:54 В Україні обговорюють зниження пенсійного віку: подробиці 17:00 Громади Житомирщини представляють свої проєкти на URC2025 у Римі 16:41 Віталій Бунечко: Триває ліквідація наслідків надзвичайної ситуації в селі Березина 16:20 Житомир та Дортмунд підписали угоду про партнерство Від читача 17:02 Онлайн-шахрайство в Житомирі: як молодь усе частіше стає не жертвою, а співучасником. 16:00 Ввечері 10 липня – оленяча, малинова, сінна та медова повня Місяця 15:41 Зламують акаунт і просять гроші: житомирські поліцейські застерігають від шахраїв у соціальних мережах 15:20 Житомир попрощався із героїчно загиблим Захисником Андрієм Дозоровим 15:00 У Житомирі встановиться класична липнева погода — без опадів і з теплом 14:41 На Житомирщині створять обласний центр підготовки громадян до національного спротиву 14:20 Екоінспектори фіксують шкоду, завдану довкіллю ворожою атакою у передмісті Житомира photo_camera 14:00 Напружена доба для рятувальників - гасили пожежі в будинку, господарських спорудах та на відкритих територіях 12:40 Судитимуть двох операторок АЗС з Житомира, які через дисконтні картки привласнювали гроші клієнтів 12:21 Збірна ветеранів з веслування на човнах «Дракон» провела контрольне тренування перед чемпіонатом світу 12:11 Розпочалася 27-ма позачергова сесія Житомирської обласної ради 12:00 Цікаве про морозиво 11:38 Писати мотиваційні, які працюють. Житомирських підлітків навчатиме кар’єрна консультантка — деталі 11:20 У 55 багатоповерхівках капітально відремонтують ліфти та електромережі 11:00 Викрали пальне на майже 700 тис. грн – прокуратура передала до суду справу проти організованої злочинної групи photo_camera 10:38 18 ракет та близько 400 дронів - росія завдала масований комбінований удар по українських містах photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up