Визнати факт смерті на тимчасово окупованих територіях допомогли фахівці системи БПД Житомирщини

Визнати факт смерті на тимчасово окупованих територіях допомогли фахівці системи БПД Житомирщини

Вимушені переселенці часто звертаються до фахівців системи безоплатної правової допомоги щодо вирішення спорів у сфері сімейного, цивільного, адміністративного та пенсійного права.

У березні поточного року пані Оксана звернулася до Брусилівського бюро правової допомоги, оскільки мала встановити факт смерті чоловіка, який помер на непідконтрольній території України.

Оксана та Віталій починали подружнє життя в Алчевську Луганської області. Там же народився син Мишко. Але ж вся родина була разом лише до військового конфлікту у 2014 році. З початком збройних дій Оксана з сином виїхала до родичів у Житомирську область, а чоловік залишився доглядати за старими батьками, які були не в змозі самостійно пересуватися.

Віталій помер у жовтні 2020 року. Оскільки він жив на тимчасово окупованій території, то і довідку про смерть видали там.

З цим документом пані Оксана звернулася до Брусилівського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький) щодо реєстрації смерті чоловіка.

Проте відділ ДРАЦС відмовив у реєстрації смерті чоловіка, який помер в Алчевську, через відсутність підстави для державної реєстрації смерті та видачі свідоцтва про смерть українського зразка відповідно до законодавства України на підставі наданих жінкою документів. 

Коментує юрист Брусилівського бюро правової допомоги Юрій Ободзінський:

Пані Оксана згодом отримала свідоцтво про смерть чоловіка і оформила на дитину допомогу по втраті годувальника. 

Хочете отримувати новини першими – приєднуйтеся до нас у соцмережах

Коментарі

keyboard_arrow_up