Віталій Бунечко: Всі об’єкти «Великого будівництва» на Житомирщині завершимо до кінця року

Віталій Бунечко: Всі об’єкти «Великого будівництва» на Житомирщині завершимо до кінця року

Голова Житомирської обласної державної адміністрації Віталій Бунечко 26 серпня 2021 року звітував про виконану роботу за два роки перебування на посаді.

Захід проходив одразу у двох локаціях: у Житомирському обласному онкологічному диспансері, який перебуває на реконструкції, та у приміщенні відреставрованого магістрату, в якому згодом відкриється нова експозиція обласного краєзнавчого музею.

У 2021 році до переліку об’єктів програми Президента Володимира Зеленського «Велике будівництво» включено проведення реконструкції у Житомирському обласному онкологічному диспансері.

На початку пресконференції голова ОДА зазначив, що реконструкція онкодиспансера триває вже не один рік, що обумовлено необхідністю поетапного виконання робіт для забезпечення безперебійного функціонування установи і лікування пацієнтів. Завершити реконструкцію планують цього року.

«У цьому році завдяки включенню проєкту реконструкції онкодиспансера в програму Президента України “Велике будівництво” його вдасться, нарешті, завершити. Для виконання всіх необхідних робіт у поточному році передбачено виділити понад 40 млн гривень. Зокрема, з Державного фонду регіонального розвитку більше 36 млн гривень і 4 млн з обласного бюджету. Загальна вартість реконструкції становить 94 млн грн (за весь час будівництва з 2017 року)», – повідомив Віталій Бунечко.

За інформацією департаменту регіонального розвитку Житомирської ОДА, у межах проєкту буде проведено капітальний ремонт внутрішніх приміщень приймального, ендоскопічного, лабораторного, поліклінічного, амбулаторно-операційного, хіміотерапевтичного, онкогінекологічного, рентгенологічного та мамологічного відділень.

Загальна вартість всього проєкту – 93,99 млн грн. Залишкова вартість станом на 01.01.2021 – 40,2 млн грн. Фінансування передбачено в сумі 36,2 млн грн з ДФРР і 4,0 млн грн – з обласного бюджету.

Голова облдержадміністрації також повідомив, що одним із пріоритетів стратегії розвитку Житомирщини є встановлення лінійного прискорювача в онкодиспансері.

«Завдяки синергії держави та обласної влади, а також підтримці Президента України Володимира Зеленського ми вийшли на фінальний етап у цьому процесі. На останній сесії депутати обласної ради підтримали рішення про вибір формату державно-приватного партнерства для установки лінійного прискорювача. Тепер у нас є всі правові підстави, є інвестори, готові вкласти в цей проєкт за попередніми оцінками більше 14 млн євро, і щире бажання зробити це для жителів Житомирщини», – зазначив Віталій Бунечко.

Нагадаємо, приміщення радіологічного відділення Житомирського онкодиспансера передадуть в концесію приватній компанії для встановлення лінійного прискорювача.

Другою локацією для проведення пресконференції було обрано приміщення відреставрованого магістрату у Житомирі, відкриття якого відбулося 23 серпня.

«Аналізуючи зміни, що відбулися у дорожній та соціальній інфраструктурі Житомирщини за останні два роки, можна відзначити, що основним інвестором у реалізацію інфраструктурних проєктів у Житомирській області стала держава. Протягом 2020-2021 років на розвиток соціальної та транспортної інфраструктури у межах програми Президента Володимира Зеленського “Велике будівництво” та інших державних програм спрямовано понад 3 млрд  грн, із них на розбудову мережі соціально важливих закладів виділено майже 600 млн грн, що більш як удвічі більше, ніж за попередні чотири роки – 2015-2018. Завдяки цьому в області вдалося зрушити з місця численні проєкти, яких роками очікували у громадах», – зауважив Віталій Бунечко.

Протягом останніх двох років у Житомирській області було:

– завершено будівництво 15 сучасних сільських амбулаторій, які були оснащені необхідним обладнанням, а також спеціалізованим транспортом;

– забезпечено реконструкцію 7 приймальних відділень в опорних лікарнях Житомирського госпітального округу;

– реконструйовано та побудовано 20 об’єктів, що мають велике значення для життя громад, а саме:

  • школи у Мирополі, Червоному, Квітневому, Словечному, Андрушках, Високому, Хажині, Пулинах, ліцей у Новій Боровій;
  • спортивні об’єкти у Радомишлі, Житомирі, Чуднові, Кирданах;
  • дитячі садочки у Станишівці, Червоному, Чоповичах, Іршанську, Житомирі;
  • будинок культури у Малині.

Особливістю цього року стало розширення напрямів програми Президента «Велике будівництво» – до неї включені проєкти з будівництва басейнів, реконструкції музеїв, а також розвитку індустріальних парків.

«Важливо, що цьогоріч з’явилася можливість включати до програми також масштабні проєкти, на реалізацію яких потрібно більше року. За затвердженими планами з 15 об’єктів у поточному році ми маємо завершити роботи по 12. Один із цих об’єктів – це наш магістрат.

Саме магістрат ми поставили як об’єкт, який ми хотіли закінчити до 30-річчя незалежності України. Нам вдалось зробити чудовий ремонт та підготувати магістрат для того, щоб сюди переїжджав наш обласний краєзнавчий музей. Щоби наш легендарний мамонт уже не був десь у сховищі, а для нього виділене окреме приміщення і він буде розташований при вході», – повідомив голова ОДА.

Зараз роботи тривають на таких об’єктах «Великого будівництва»:

  • капітальний ремонт 2 басейнів – ДЮСШ «Авангард» у Житомирі та плавального басейну у Бердичеві;
  • реконструкція стадіону «Колос» в Олевську;
  • будівництво інженерних мереж для індустріального парку у Житомирі;
  • «прозорий офіс» у  Баранівці.

Також до переліку об’єктів включено:

  • 3 школи у Малинській, Новоборівській та Олевській громадах;
  • 3 дитячих садочки у Швайківській, Новоборівській та Чоповицькій громадах.

У своєму звіті голова Житомирської ОДА окремо зупинився на дорожній інфраструктурі області та повідомив, що у межах програми «Велике будівництво» протягом 2020-2021 років в області планується реконструювати та капітально відремонтувати близько 400 км доріг, з яких 166 км автошляхів – загальнодержавного значення. Це у понад 1,5 раза більше, ніж було зроблено за 5 років – з 2014 по 2018.

«Яскравим прикладом якісних перетворень на автотрасах є дорога М-21 Могилів-Подільський Виступовичі, на якій ми у минулому році облаштували майже 42 км якісного дорожнього покриття, а в цьому році буде завершено роботи на ділянках загальною протяжністю ще 96 км», – зазначив Віталій Бунечко.

Голова ОДА повідомив, що особлива увага приділяється місцевим дорогам, адже жителі Житомирщини повинні мати можливість вільно діставатися до міжнародних транспортних коридорів та комфортно пересуватися в усіх напрямках, як територією області, так і країною. Загалом обсяг робіт на дорогах місцевого значення за два роки становитиме майже 220 км. Зараз роботи тривають на ділянках загальною протяжністю понад 100 км.

Варто також відзначити великі проєкти, яким держава надає особливого значення. Це реконструкція злітно-посадкової смуги в аеропорту Житомира, щоб до його статусу «міжнародний» додалися ще й відповідні технічні можливості. Реконструкція шляхопроводу на вул. Київській та електрифікація залізничного сполучення на Житомирщині. І, звичайно, завершення робіт на житомирській об’їзній дорозі. Загалом, за словами міністра інфраструктури України Олександра Кубракова, йдеться про інвестиції в обсязі понад 2,5 млрд грн.

«Ефективна реалізація програми Президента “Велике будівництво” на Житомирщині не лише сприяє активному розвитку соціальної інфраструктури у населених пунктах області, а й стимулює соціально-економічний розвиток області загалом. За останніми даними моніторингу соцекономрозвитку, що здійснює Кабінет Міністрів України, Житомирська область піднялася у цьому рейтингу одразу на 8 позицій та увійшла у п’ятірку кращих областей України. Найсуттєвіше наша область покращила показники саме за індексами будівельної продукції, реальної заробітної плати, промислової продукції та капітальних інвестицій», – наголосив Віталій Бунечко.

Марія Кравчук, Руслан Мороз

Коментарі

keyboard_arrow_up