Відповідальність за самовільне зайняття земельної ділянки

Відповідальність за самовільне зайняття земельної ділянки

Консультацію у межах проекту «Я маю право» надали фахівці Малинського бюро правової допомоги.

Самовільне зайняття земельної ділянки є адміністративним правопорушенням, передбаченим статтею 53-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Його вчинення тягне за собою накладення штрафу на громадян від десяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від двадцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Також статтею 197-1 Кримінального кодексу України встановлена кримінальна відповідальність за самовільне зайняття земельної ділянки, яким завдано значної шкоди її законному володільцю або власнику. За вчинення такого злочину встановлене кримінальне покарання у вигляді штрафу від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешту на строк до шести місяців.

Самовільне зайняття земельної ділянки, вчинене особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею, або групою осіб, або щодо земельних ділянок особливо цінних земель, земель в охоронних зонах, зонах санітарної охорони, санітарно-захисних зонах чи зонах особливого режиму використання земель, карається обмеженням волі на строк від двох до чотирьох років або позбавленням волі на строк до двох років.

У разі ж самовільного будівництва будівель або споруд на самовільно зайнятій земельній ділянці кримінальне покарання встановлюється у вигляді штрафу від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешту на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років, а у разі, якщо таке будівництво здійснено на земельній ділянці особливо цінних земель, земель в охоронних зонах, зонах санітарної охорони, санітарно-захисних зонах чи зонах особливого режиму використання земель – позбавлення волі на строк від одного до трьох років.

Виникли питання? За юридичною консультацією звертайтесь до місцевих центрів та бюро правової допомоги. Їх адреси та контакти ви можете знайти на сайті http://zhytomyr.legalaid.gov.ua/ua/ у розділі «Місцеві центри».

Більше інформації про проект «Я МАЮ ПРАВО!» – на сайті pravo.minjust.gov.ua та за номером 0 800 213103 (єдиний контакт-центр надання безоплатної правової допомоги).

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
17:54 Олександр Федько: Посилення обороноздатності Житомирщини — узгоджені рішення для безпеки прикордоння 17:00 У Житомирі патрульні затримали крадіїв 16:40 Державна служба у справах дітей: Інструкцію з консульського обліку дітей за кордоном 16:24 Смертельна ДТП на Коростенщині: водій з’їхав у кювет і врізався в дерево Від читача 17:07 Поліція Києва спільно із медійними друзями розпочинає інформаційну кампанію «Не дай себе ошукати» 16:00 «Купила» неіснуючі дрова: коростенські поліцейські закликають громадян бути обачними під час онлайн-торгів 15:40 Тисячі пасок для українських Захисників та Захисниць передали житомирські освітяни photo_camera 15:20 Відбулося чергове засідання комісії щодо визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи 15:00 Династія незламних: історія родини, де захист — це більше, ніж вибір 14:39 Поліцейські просять відгукнутися свідків ДТП біля Іванівки 14:20 Житомирські боксери отримали звання Майстрів спорту України та готуються до Юнацьких Олімпійських ігор 14:00 Робочий візит Міністра у справах ветеранів Наталії Калмикової: розвиток ветеранських сервісів на Житомирщині 12:42 Декларування позаду, але висновки зробити варто якомога швидше 12:20 Поблизу Глибочиці в ДТП травмовано водія легковика photo_camera 12:00 Вступна кампанія-2026: для кого спростять правила, і чи зарахують результати європейських екзаменів? 11:39 Під час пожежі в приватному будинку у с. Смолівка жінка отримала опіки photo_camera 11:20 Як «Інклюзивний читальний зал» змінює життя молоді в Житомирі 11:00 Житомирський обласний центр національного спротиву розширює географію навчань photo_camera 10:39 Віталій Бунечко в ефірі «Єдиного марафону»: як Коростень оговтується після ворожих повітряних атак play_circle_filled 10:20 Піротехніки знешкодили 17 вибухонебезпечних предметів, виявлених місцевими жителями в Житомирському районі photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up