Від криміналу до культури: млявий прогрес житомирських медіа

Від криміналу до культури: млявий прогрес житомирських медіа

Від постійного засилля надзвичайних і резонансних подій провідні регіональні ЗМІ Житомирської області поволі переходять на висвітлення важливих культурних та спортивних подій в регіоні

Під моніторинг потрапили розміщені з 10 по 15 лютого новини в п’ятірці найрейтинговіших інтернет-виданнях Житомирщини: «Журнал Житомира», «Житомир.Інфо», «Житомир.Онлайн», «Фреш ньюз» та «20хвилин.Житомир».  Досліджувалась тематика новинних стрічок сайтів, за виключенням блогів, інтерв’ю, авторських колонок, аналітичних статей та розслідувань.

Традиційно лідером новинної стрічки усіх без виключення сайтів залишилося висвітлення резонансних подій, транспортних пригод та криміналу. Практично кожна четверта, або 160 із 658 загального числа публікацій присвячувалась «гарячим подіям». Друге та третє місце з відповідно 14,5 % (96 новин) та 14 % (92 новин) розділили публікації про діяльність місцевої влади та соціальна тематика (див. загальну таблицю видань).

Як не дивно, але найменше, лише 4,1 % (27 статей), протягом дослідженого періоду напряму торкалися політики і заяв політиків. Головним чином мова йде про марковану або не марковану, фактично «джинсу», політичну рекламу кандидатів в президенти. До числа нечисельних також потрапили новини про спорт (32), вразливі групи населення (34), корупцію (34) та екологію (35).

Водночас в інтернет-виданні «Фреш ньюз» немає жодної публікації про вразливі групи населення та спорт. При цьому 19 з 32 або 60 % опублікованих статей видання стосувалися виключно криміналу (фото рейтингу «Фреш ньюз»)

В житомирських медіа активно висвітлюється соціальна тематика, якій приділено 14 % (92 публікації). Кожна десята стаття була присвячена питанням економіки. Важливо, що не на останньому місці знаходиться статті про культурне життя регіону. З 58 опублікованих статей 39 розміщені в «Житомир.Онлайн», де головним чином полягали в звичайному анонсуванні локальних культурних та мистецьких подій (фото рейтингу «Житомир.Онлайн»)

З відчутним відривом від решти в лідерах медійного ринку перебувають видання «Журнал Житомира» та «Житомир.Інфо», щомісячна аудиторія яких перевищує мільйон відвідувачів. Звідси надзвичайно цікавим є аналіз підбірки поданих читачам протягом тижня подій.

Варто відзначити відчутну відмінність між характером та підходом у подачі новини між виданнями. Особливістю сайту «Журнал Житомира» є можливість активного коментування під кожною з публікацій. Найбільш жваве обговорення виникло довкола необхідності сплачувати за втрати води в внутрішньобудинкових мережах. Ще однією актуальною темою стала петиція до міськради про реконструкцію комунального готелю під гуртожиток. Однак з 73 розміщених статей переважна більшість становила інформація з офіційних прес-релізів та матеріалів національних видань (фото рейтингу «ЖЖ»)

Характерною особливістю інтернет видання «Житомир.Інфо» є наявність під багатьма статтями авторських фотографій та відео. З поміж інших видання в пріоритети ставить спортивну тематику, розмістивши упродовж тижня відповідно 13 матеріалів (фото рейтингу «Житомир.Інфо»)

Не обійшлося без публікацій джинси. Продукуючи величезну кількість публікацій «Житомир.Онлайн» посів перше місце за 6 замовними матеріалами. Окрім політичної реклами «Опозиційного блоку», видання двічі «похвалило» облгаз та тричі розмістило в статтях немарковану комерційну рекламу. Наступним за кількістю джинси йде ресурс «Житомир.Інфо». У двох політичних матеріалах йшлося про приписування президенту створення ДФРР та підтримку Порошенка головами ОТГ. Ще три комерційних матеріали подані під грифом новини компаній. На підтримку децентралізації від Порошенка джинсував «Журнал.Житомира», розмістивши за тиждень дві статті з ознаками замовності. Жодної замовної статті не знайдено на «Фреш ньюз» та «20хвилин.Житомир» (фото рейтингу «20хвилин»).

З наближенням виборів частина політичних матеріалів та прямої політичної агітації в ЗМІ скоріш за все зростатиме. Сюди й направлятимуться основні зусилля журналістів видань, що неминуче може вилитися в черговому звуженні «асортименту» новин та якості подачі інформації.

 

Тарас Боросовський

Регіональний представник Інституту масової інформації в Житомирській області
Написання цього блогу стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проект USAID «Медійна програма в Україні», який виконується міжнародною організацією Internews. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю ГО ”Інстит масової інформації” та необов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та Internews.

тут має бути трохи про методологію. що ви хотіли. і як ви це робили

Новини за темою Новини за темою
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

16:55 Що подивитися на вихідних 16:30 У листопаді Житомир знову прийматиме П'яту Міжнародну Хореографічну Асамблею імені  Н.Скорульської 16:12 У Житомирській області за один день виявили два розшукуваних авто 16:00 Підозрюваного у вбивстві жителя Попільнянського району поліція затримала… на кладовищі Від читача 00:07 Петро бурак 2-гий найкрасивіший хлопець світу по версії журналу ENGUIDE 15:45 Сьогоднішні ціни на Житньому ринку 15:20 В «Корисній програмі» розповіли, як правильно вибрати варену ковбасу 15:00 В Україні почнуть платити за «стукацтво» 14:40 Рада ухвалила закон про перевірку субсидіантів та пенсіонерів 14:20 Двоє дівчаток з Вінниччини втекли з дому, прихопивши велосипед, бутерброди, термос із чаєм і… подушку 14:00 Вакцинація від грипу 2019: усе, що потрібно знати житомирянам 12:42 Годинник переведуть на зимовий час: коли і як адаптуватися 12:38 У Житомирі стартував Українсько-польський бізнес-форум 12:02 За результатами земельних торгів, проведених з початку року, місцеві бюджети Житомирщини отримають понад 4 млн гривень 12:01 У Ружинському районі 33-річний чоловік після спільної пиятики вбив односельця 12:00 На громадських слуханнях щодо вартості проїзду в громадському транспорті Житомира не підтримали жодного рішення 11:51 На що звертають увагу роботодавці на співбесіді? 11:41 Літня житомирянка віддала шахраям 20 тисяч гривень за "порятунок" сина 11:21 Ліс у смартфоні: Держлісагентство запустило пілотний проект e-реєстру заготівлі деревини та онлайн-карту рубок 11:01 На Житомирщині прокуратура через суд зобов’язала фермерське господарство звільнити самовільно зайняті майже 2 га землі вартістю понад 340 тис. грн
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up