Великий піст 2018: як провести ці дні та від чого слід відмовитись

Великий піст 2018: як провести ці дні та від чого слід відмовитись

Цього року Великий піст розпочинається 19 лютого і завершиться 7 квітня головним християнським святом — Світлим Христовим Воскресінням, або, як кажуть e народі, Великоднем. Про особливості Великого посту журналістам «20 хвилин» розповів настоятель Свято-Михайлівського кафедрального собору о. Богдан Бойко.

Головна мета Великого посту — очищення людської дущі через молитву та обмеження в їжі.

«Зараз почався Великий піст. Чому саме Великий, тому що перед Воскресінням Ісуса Христа, тобто перед Пасхою, як ми кажемо в народі. І ми поклали його на себе заради страждань Ісуса, задля того, що він заради нас постраждав, відкрив нам рай, тому що до того він був закритий. Ісус страждав, щоб дати нам можливість, всім, хто духовно працює над собою, увійти в рай. Бог зійшов на землю, взяв наше тіло, жив тут і заради нас прийшов у страждання і хресну смерть. Тому ми постимо, покладаємо на себе так звані страждання в обмеженні їжі, але це не є основним. Головне в цьому пості – це молитва, справи доброти і любові, пожертви та милосердя. Святі отці Василь Великий та Іоанн Златоуст й інші казали так: «Ваші уста смердять від посту, а ви гризете один одного», тому це дуже важливо. Заклик церкви такий: ви повинні звернути увагу на те, як ставитесь до своїх батьків, дітей, як ви ставитесь один до одного, на роботі і т.д. Тобто всюди в нашому житті що ви робите доброго один для одного, а що зробили погано, тому потрібно усвідомити це, щоб мінятися в цьому житті. І друге - подвиг молитви. Ми вчимо зараз молитися, а чому? Тому що ми до цього часу забули, лінувалися молитися, а потрібно увійти в рамки духовного життя. Така пропозиція церкви кожному православному християнину. Ви ж добре розумієте: коли ти добре наївся, то хочеться спати (як приклад). Тому церква пропонує, щоб ми обмежили себе у їжі, бо для подвигу дуже важливо, щоб наше тіло було поставлено в певні рамки, які також стимулюватимуть тіло не заважати духовній стороні посту», - розповів о. Богдан Бойко.

Також під час Великого посту в храмах проводяться великі (довгі) молитви.

«Однією з характерних особливостей богослужінь періоду Великого посту є читання Великого покаянного канону святителя Андрія Критського.

Згідно з уставом Православної Церкви, цей канон прочитується частинами на великому повечір’ї з понеділка до четверга першої седмиці Великого посту. Це молитва покаяння, молитва нагадування нам про певні пристрасті та гріхи, які людина робить, тому церква закликає до покаяння», - наголосив настоятель Свято-Михайлівського кафедрального собору о. Богдан Бойко.

 

Алла Гетьман

0
0
0
0
Сьогодні у Житомирі Сьогодні у Житомирі
Від криміналу до культури: млявий прогрес житомирських медіа Від криміналу до культури: млявий прогрес житомирських медіа
«Дерибан» на будівництві житомирських амбулаторій «Дерибан» на будівництві житомирських амбулаторій Газове підприємство обходить заборони АМКУ Газове підприємство обходить заборони АМКУ На Житомирщини з’являться відкриті дані про комунальне майно На Житомирщини з’являться відкриті дані про комунальне майно Чи стане донорська кров безпечнішою Чи стане донорська кров безпечнішою
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
keyboard_arrow_up