В Овруцькій ОТГ запроваджують Громадський бюджет

В Овруцькій ОТГ запроваджують Громадський бюджет

З наступного року у Овруцькій об’єднаній громаді збиратимуть ідеї мешканців, реалізацію яких фінансуватимуть із бюджету.

Положення про Громадський бюджет депутати міської ради затвердили ще влітку цього року, але збір проектів розпочнеться вже у новому році.

«Залучення мешканців до розвитку територій допоможе віднайти рішення на проблемні питання, які сьогодні існують в громаді. Крім того, ми активізуємо людей і залучимо їх до дискусії – якою має бути громада та куди ми всі повинні йти у своєму розвитку», - переконана Оксана Левківська, начальник відділу економіки овруцької міської ради.

Сьогодні фахівці громади розпочали інформаційну кампанію серед мешканців з донесення інформації про Громадський бюджет та започаткували цикл навчальних заходів для старост, освітян, школярів та активних мешканців з підготовки проектних пропозицій та пошуку ідей. 20 листопада у приміщенні Овруцької районної бібліотеки за підтримки Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіоном, відбувся тренінг «Громадський бюджет. Від ідеї до впровадження».

«Громадський бюджет покликаний навчити активних мешканців написанню проектів, їх комунікації та спільної із владою реалізації. Цей досвід та успіх допоможе сформувати команду активних та креативних агентів змін на рівні громади», - вважає Дмитро Клименко, радник з комунікації Житомирського Центру.

 Під час навчань учасникам було презентовано наявний досвід впровадження Громадського бюджету в Україні та успішні приклади реалізації окремих проектів. Ключовою складовою навчання став пошук ідей учасниками та заповнення проектних пропозицій.

«Ми на практиці спробували придумати ідею та зробити з неї проект. Це нове для більшості із нас, лише одиниць до сьогоднішнього дня мали практику написання проектів. Але якщо ми хочемо щоб наші ідеї були реалізовані, а нашу думку влада враховували, то ми маємо навчатись та змінюватись»,- розповів Володимир, учасник навчань.

За три години роботи команда напрацювала понад 25 ідей та оформила чотири бланки проектних пропозицій. Такі навчання відбудуться ще 27 листопада у Норильському старостинському окрузі Овруцької ОТГ, а вже з початку 2019 року громада перейде до етапу впровадження Громадського бюджету.

Нагадаємо, що завдяки підтримці Програми «U-LEAD з Європою» Олевська та Любарська об’єднанні громади також впроваджують Громадський бюджет.

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
12:00 Чому пацієнтам із хронічними захворюваннями варто вакцинуватися першочергово 11:29 Жителя Коростенщини, який завдав знайомому смертельних ударів обухом сокири, засуджено до 8 років позбавлення волі 11:00 На 18% здорожчала оренда 1-кімнатних квартир у Житомирі, – ЛУН 10:24 Посилення фінансового моніторингу: з 26 червня поповнення картки через термінали проходитиме з обов’язковим SMS-підтвердженням Від читача 11:46 Медіаграмотність та її складові 10:00 Житомирянину, який пошкодив майно аптеки та поранив працівника, повідомлено про підозру та взято під варту 09:29 На Звягельщині зіштовхнулися дві "ВАЗівки": травмовано трьох людей 09:00 23 червня: яке сьогодні свято, прикмети і заборони, прогноз погоди у Житомирі 17:52 Житомир попрощався з Героєм Русланом Данилюком 17:27 Представники поліції Житомирщини стали призерами ветеранських змагань із жиму лежачи, що відбувся у Звягелі 17:10 Рятувальники області минулого тижня 41 раз виїжджали на гасіння пожеж 16:43 Вдарив битою по голові: поліцейські затримали підозрюваного в завданні тяжких травм жителю Житомирського району 16:17 У Коростені пацієнт обікрав працівницю лікарні 15:57 Внаслідок дронової атаки на вихідних на Житомирщині спалахнули 5 лісових пожеж 15:38 Пішов із життя уродженець Житомирщини, народний депутат України та правозахисник Олександр Рябека 15:08 Тренеру Борису Ревнівцеву вручили годинник міського голови 14:44 Метеорологи попереджають про грозу у Житомирі та по області 14:21 На Житомирщині СБУ викрила двох проросійських агітаторів: один із них закликав «мочити» ЗСУ ФАБ-ами, інший заперечував звірства рашистів у Бучі та бажав їм «миру і добра» 14:00 Жахлива статистика: за тиждень на водоймах України загинуло 14 людей, зокрема одна дитина 12:55 Гороскоп на 22 - 28 червня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up