Усі платимо за ліфт!

Усі платимо за ліфт!

Відтепер в Житомирі за технічне обслуговування ліфтів також сплачуватимуть мешканці перших поверхів.

Даний порядок визначила остання редакція Постанови Кабінету міністрів України №869 від 01.05.2019 р. «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на комунальні послуги».

Про це на своїй сторінці у «Фейсбук» повідомив депутат Житомирської міської ради профільної комісії з питань ЖКХ та інфраструктури Ігор Скоропад. 

«До мене як до депутата звернулися мешканці 1 поверху багатоповерхівок з питань: нам нараховують за ліфт! Ми Їм не користуємося! Раніше ми не платили! тощо.

Дійсно, раніше, до 1 травня 2019 року, діяла Постанова КМУ №869, яка визначала порядок формування тарифів на послуги з утримання будинків, у якій було прописано відносно ліфтів наступне: "окрім квартир першого поверху". І навіть в ОСББ, перші поверхи, як правило, до травня 2019 не сплачували за технічне обслуговування ліфтів. Треба кожному для себе зрозуміти, що як такої житлової послуги, як "користування ліфтом» не існує. Існує спільне майно всіх співвласників будинку і за його технічне обслуговування зобов`язані відповідати всі співвласники цього майна, в тому числі за технічне обслуговування ліфту и за електроенергію для нього.

Це може комусь не подобатися, а комусь - навпаки, але це вже законодавча норма, і управитель будинку має повне право діяти відповідно до цих норм та нараховувати всім співвласникам витрати за технічне обслуговування ліфтів, незалежно від поверху проживання.

Звичайно, співвласники мають право на своїх загальних зборах вирішити іншу модель сплати, приміром, через ключ, чіп тощо. Тоді й сплачувати за це, напевно, будуть лише ті, хто буде вже користуватись ліфтом. Але це вже на розсуд и та рішення співвласників цього майна. (стиль і пунктуація дотримана автором – авт.)

Нагадаємо, що ще до травня 2019 року, мешканці багатоповерхівок не сплачували кошти за технічне обслуговування та користування  ліфтом у своїх будинках.

Ірина Хоцька

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
15:00 #ШахрайГудбай: ​​Обережно, фішинг! 14:40 Судитимуть двох жінок, які розповсюджували PVP у Житомирі та Радомишлі 14:20 Оголошено конкурс на здобуття обласної літературно-мистецької премії імені Лесі Українки 14:00 У Бердичеві судитимуть 35-річного чоловіка за незаконний збут наркотичних засобів Від читача 12:01 Проєкт «Брама» 14:00 Майже 14 мільйонів підручників готують до доставки в українські школи 12:21 Лептоспіроз. Причини виникнення, результати лабораторної діагностики та профілактика 12:00 Подробиці ДТП на Малинщині із загиблою пасажиркою: водій був тверезий photo_camera 11:38 Усі шість трамваїв із Хорватії вже в Житомирі! 11:20 П’яне кермування з потерпілими: жителя Коростенського району взято під варту 11:00 ДТП на Коростенщині: рятувальники деблокували з автівки тіло пасажирки 10:40 Віталій Бунечко: На Житомирщині обговорили розвиток соціальних послуг та підтримку вразливих категорій населення 10:20 За невиконання судового рішення жителя Бердичева засуджено до 1 року позбавлення волі 10:00 Поблизу села Недашки на Малинщині виявили самовільну порубку дерев photo_camera 09:41 Станом на 08.30 зафіксовано влучання 30 балістичних, 3 крилатих ракет та 33 ударних БпЛА на 38 локаціях, — Повітряні Сили України 09:23 Росія масовано атакувала Київ: є жертви та значні руйнування 09:00 2 червня: все про цей день, яке церковне свято, прикмети і погода у Житомирі 17:54 НМТ-2026 перевірка знань і важливість підтримки випускників 17:00 У гідропарку завершується облаштування інклюзивного спуску до річки Тетерів. ВІДЕО play_circle_filled 16:39 Придбав, зберігав і продавав PVP та амфетамін: до 9 років 3 місяців ув’язнення засуджено жителя Радомишля
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up