У Житомирі з’явилась Алея пам’яті жінок, що загинули у війні на Сході нашої країни

У Житомирі з’явилась Алея пам’яті жінок, що загинули у війні на Сході нашої країни

У середу 28 жовтня у Житомирі висадили Алею пам'яті загиблих жінок в російсько-українській війні на території Громадської спілки «Дім Ветерана».

Висадити вирішили 16 декоративних яблунь Недзведського - як пам'ять про дівчат, які віддали найцінніше – життя - за свободу і мир в Україні. 

Житомир буде п’ятим містом, де з’явиться подібна алея, раніше символічні дерева вже було висаджено у містах Краматорськ, Київ, Львів та Черкаси. 

Відео дня

«Висадження алеї пам’яті - це ініціатива ГО «Жіночий Ветеранський Рух» із вшанування пам’яті загиблих жінок на Сході нашої країни. Адже воюють і захищають нашу державну цілісність і суверенітет не лише чоловіки, а й жінки.

Ми посадили 16 яблунь, кожна з них - у пам'ять про дівчину, що загинула на Сході України. Це дівчата, які віддали найдорожче, що у них було – їх життя. 

Ми висаджуємо алеї в парках і скверах, куди могли б приходити містяни, щоб відпочити. Одна з вимог – не фруктові дерева, тому ми вирішили вибрати саме декоративні яблуні. По-перше, вони щороку квітнуть яскравим рожевим цвітом. По-друге, хоч це й декоративні дерева, але вони після себе залишають маленькі яблучка», – розповіла нам координаторка проєкту "Алея пам'яті" в Житомирі Юлія Кіріллова.

 Біля кожного дерева встановлена іменна табличка з написом: «Мамо, не плач, я розквітну весною».

«Вже сьомий рік в Україні триває війна з Росією. Щодня гинуть військовослужбовці та військовослужбовиці, боронячи цілісність нашої держави на Сході України. Загиблих вже не повернути, але ми зобов’язані пам’ятати, та шанувати пам'ять про них!

Даний проєкт є важливою складовою нової патріотичної історії України, її нового сприйняття. Проєкт потрібен як задля вшанування пам’яті, так і для виховання покоління, що повинно розуміти який важкий шлях зараз проходить країна, та якою цінною виборюється Мир та Незалежність», – йдеться у повідомленні громадської організації «Жіночий Ветеранський Рух» в Facebook.

Одне з пам’ятних дерев присвятять дівчині з Житомирщини – медику 10 окремої гірсько-штурмової бригади Збройних сил України Сабіні Галицькій, яка загинула на Донбасі. 

Разом із побратимами вона виконувала бойове завдання – везла пораненого. В її евакуаційну машину з червоним хрестом влучила протитанкова керована ракета. Сабіна закрила собою трьох хлопців, чим врятувала їм життя.

 «Я хотіла б, щоб такі алеї були в кожному місті і селі України. На нашому сайті «Жіночий Ветеранський Рух» є можливість подати анкету на висадження алеї пам’яті у будь-якому місті чи селі. Ми обов’язково приїжджаємо і допомагаємо в організації. Житомирський «Дім Ветерана» вернувся до нас з проханням допомогти зі створенням такого пам’ятного місця», – зазначає Юлія Кіріллова.

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
17:59 Житомир формує профтехосвіту: три коледжі — нові можливості для молоді 17:29 Увага водіям! На ряді автомобільних доріг Житомирщини введено тепловий режим 16:38 З 1 липня в Житомирській обласній лікарні можна проводити процедуру плазмаферезу 16:21 "Книжкова площа" в Житомирі: приєднуйся до всеукраїнського книгообміну Від читача 17:48 Сучасний кінологічний центр на Київщині: турбота про безпеку, а не «розкіш за бюджетні кошти» 16:15 Фахівці виявили 2 точки перевищення гранично допустимих концентрацій продуктів згорання в Березині і 5 точок - в Житомирі 16:00 25-річна організаторка і неповнолітні учасники - у Житомирі викрили міжрегіональний канал поширення психотропів photo_camera 15:53 Унаслідок вибухів біля Березини пошкоджено будівлю Кмитівського музею образотворчого мистецтва імені Йосипа Буханчука photo_camera 15:42 У Житомирі стартував проєкт «Розробка цифрових муніципальних сервісів для демобілізованих ветеранів в Україні». ФОТО. ВІДЕО play_circle_filled 15:30 Для мешканців села Березина розгорнуто штаб гуманітарної допомоги 15:22 Триває ліквідація надзвичайної ситуації в Березині - рятувальники показали наслідки вибухів photo_camera 15:00 Короткочасні дощі і спека - погода найближчих днів 14:39 Прокуратура довела вину уродженця Донеччини, який виправдовував  збройну агресію рф 14:20 СБУ та ДБР затримали на Херсонщині охоронця російської в’язниці, який переховувався від правосуддя 14:00 Захисникам від Житомирської громади відправили обладнання на 611 тис грн 12:41 Спеціалісти Держпродспоживслужби Житомирщини допомогли споживачу повернути 5800 гривень за неякісний товар 12:20 Фахівці Екоінспекції працюють на місці надзвичайної ситуації в Глибочицькій громаді photo_camera 12:00 У Житомирі стартує безкоштовний курс із правил дорожнього руху — готуватимуть до іспиту і не тільки 11:40 Житомирщина в скорботі: в бою з російськими окупантами загинув поліцейський Віталій Боряченко 11:20 Кількість постраждалих зросла до 82 осіб: Віталій Бунечко - про стан ліквідації наслідків вибуху в селі Березина
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up