У Житомирі визначили переможців конкурсу «TUMI: шлях до школи»

У Житомирі визначили переможців конкурсу «TUMI: шлях до школи»

22 вересня на майдані Соборному в рамках Європейського тижня мобільності проходив другий день «ПАРКування Соборного».

До облаштування активного громадського простору долучилися громадські організації, які презентували власні проекти, здобутки та ідеї, багато житомирян та гостей міста, - зазначає пресслужба міськради. Однією із найбільш очікуваних подій стало вручення міським головою Сергієм Сухомлиним та представником проєкту TUMI Мартіном Шефером відзнак 4-м переможцям конкурсу учасників проєкту «TUMI: шлях до школи». Переможцями серед 22 учасників стали:

  • загальноосвітня школа №8;
  • загальноосвітня школа №36;
  • Житомирський екологічний ліцей №24;
  • Вересівська загальноосвітня школа.

Школи - переможці конкурсу стануть учасниками проекту щодо вдосконалення безпеки пішоходів на завантажених перехрестях біля шкіл, встановлення парковок довгострокового зберігання велосипедів, а також вдосконалення доступності шкільного подвір’я та організації місця висадки з авто.

Далі заходи цього дня продовжилися:  

  • презентацією: «Концепція інтегрованого розвитку м. Житомир» та «План сталої міської мобільності м. Житомир» (проєкт «Інтегрований розвиток міст в Україні»);
  • лекціями: «Оптимізація маршрутної мережі громадського транспорту»; «Управління мобільністю через Європейську систему критеріїв якості перевезень» (Управління транспорту і зв’язку міської ради);
  • майстер-класами з шахів від шахової школи «Інтелект» (майданчик майстер-класів);
  • йогою в гамаках для дітей від культурно-оздоровчого центру «Баланс»;
  • катанням на скейтбордах та самокатах:
  • опитуванням щодо облаштування активного громадського простору на майдані Соборному.

А до відкритої панельної дискусії «Соборний – майдан чи дорога?» долучилися багато представників влади, інститутів громадянського суспільства, представників громадськості.

«Гаряча, але цивілізована дискусія про майбутнє центральної площі Житомира. Місцева європейська демократія в дії», - прокоментував модератор заходу,  український менеджер-економіст, засновник Києво-Могилянської бізнес-школи (KMBS), Міністр економічного розвитку і торгівлі України  (2014 рік) Павло Шеремета на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук цей захід.

Нагадаємо,  вже втретє наше місто долучається до Європейського тижня мобільності. Темою цьогорічного тижня мобільності є безпека пішохідного та велосипедного руху. Основна ідея заходу «ПАРКування Соборного» - у тестовому режимі трансформувати Соборний майдан, вивільнивши більше місця для активного відпочинку пішоходів, та обговорення ідеї створення активного громадського простору на головному майдані міста з житомирянами та гостями міста. 

 

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up