У Житомирі визначили переможців конкурсу проєктів, розроблених громадськими організаціями ветеранів та осіб з інвалідністю

У Житомирі визначили переможців конкурсу проєктів, розроблених громадськими організаціями ветеранів та осіб з інвалідністю

П'ять проєктів, які були подані на розгляд, стали переможцями й отримають фінансову допомогу з місцевого бюджету. Загальна сума фінансування становить 102 тисячі 240 гривень.

Громадська організація «Житомирська обласна спілка учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни «Українська військова організація» презентувала два проєкти – «Фестиваль «Люди-ТИТАНИ» та «Відкритий міський турнір з боксу пам'яті Андрія Лінійчука «КЕЛЬТ».

«Минулого року ми вже проводили фестиваль «Люди-ТИТАНИ». Цьогоріч захід також пройде у Гідропарку, але локації будуть більш розгорнуті: додамо нові види спорту, доповнимо програму козацького вишкілу... Буде працювати дитячий простір «Маленькі титани», проведуть патріотичні ігри, квести, майстеркласи, турнір між дітьми, підлітками та ветеранами з дартсу, майстеркласи для дітей, підлітків та дорослих з розбору-збору зброї, з пілотування безпілотних літальних апаратів, малювання й ліплення на тему «Воїн – мій герой», виставки з роботами ветеранів, козацький вишкіл «Стрибожі правнуки», козацьку вечерю й багато іншого. Також до нас долучиться Центр життєстійкості та Пласт», – каже представниця організації Наталія Журавська.

«Відкритий міський турнір з боксу пам'яті Андрія Лінійчука «КЕЛЬТ» покликаний популяризувати воїна, його життєву позицію. Нагадати про те, що він був спортсменом, патріотом, став на захист нашої країни в перші дні повномасштабного вторгнення. Це – приклад для молоді, яка зростає на принципах спорту», – говорить голова організації Костянтин Чередник.

Відео дня

«Люди-ТИТАНИ» планують провести 20 вересня, а турнір з боксу пам'яті Андрія Лінійчука «КЕЛЬТ» – 21 вересня.

«Інновації в сфері тифлотехнічних засобів в контексті соціально-побутової реабілітації та адаптації мешканців Житомирської ТГ та ВПО з інвалідністю по зору під час війни» від Громадської організації Житомирська обласна організація Українського товариства сліпих.

Мета проєкту – усунення та зменшення перепон та бар'єрів, з якими стикаються люди з інвалідністю по зору у повсякденному житті та побуті шляхом соціально-побутової реабілітації та адаптації.

«Особи з інвалідністю по зору, особливо 1-2 група, мають глибокі порушення функцій зору. В повсякденному житті у них обмежені функціональні можливості, відсутня самостійність в побуті, в спілкуванні, обміні інформації... Ми вже маємо досвід реалізації проєктів, присвячених соціальній реабілітації, відновленню та збереженню фізичного і ментального здоров'я мешканців Житомирської громади, а наразі й ВПО з інвалідністю по зору. Вперше розпочали подібний проєкт у 2021 році. Тоді ми намагалися запобігти поширенню негативних наслідків COVID-19 серед осіб з інвалідністю по зору мешканців громади. Проєкт був реалізований успішно, людям сподобалося. Тому в 2024 році вирішили реалізували проєкт, присвячений соціально-побутовій адаптації та реабілітації», – керівниця ЖОО «УТОС» Ірина Смірнова.

«Вечірній Сервіс УТОГ «Дзвоніть! Ми поруч!» від Житомирської обласної організації Українського товариства глухих спрямований на дотримання права доступності жестомовної людини до невідкладної допомоги в медичній сфері та сфері екстрених служб.

А останній проєкт «Терапія – шляхом спорту» від Житомирської обласної організації ГО «Всеукраїнської організації «Союз організацій осіб з інвалідністю України» має на увазі підготовку та проведення спортивних змагань з гри «Бочча», а також закупівлю для них спортивного інвентарю.

 

Джерело: Житомирська міська рада

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі

keyboard_arrow_up