У Житомирі відзначили свято Івана Купала

У Житомирі відзначили свято Івана Купала

Вихідними у міському Гідропарку житомиряни та гості міста традиційно відсвяткували Івана Купала.

Тисячі житомирян прийшли подивитись на дійство, яке організувала Житомирська міська рада в Гідропарку, до свята Івана Купала, - повідомляє прес-служба міськради.

Відзначення свята розпочалось на головній алеї парку з мистецького співочого марафону «Купальські мальви» за участі вокальних колективів: «Козацька берегиня», «Надія», «Бабушки-ладушки», «Мальви», «Журавка» та танцювального клубу «Retrо».

Також у рамках святкування проходив гумористичний міні-фестиваль «Поліська вишенька», де для всіх охочих відбулися конкурси, розваги, майстер-клас з ліплення вареників. Пікнік-зону організували для відпочинку родин та дозвілля дітей, а також багато іншого підготували для житомирян в цей день.

На центральному пляжі для всіх присутніх відбувся конкурс краси «Купальська царівна – 2019», в рамках конкурсу виступили, - школа естрадного співу «Амадеус», студія сучасних мистецтв «Бренд» та школа східних танців «Амберлі».

У завершення святкування на березі Тетерева запалили два багаття, а дівчата пустили вінки на воду річки.

Закінчилося святкування  Івана Купала обрядовим театралізованим купальським дійством «Цвіт папороті – цвіт кохання» за участі творчих колективів КЗ «Палац культури» та шоу барабанів від гурту «Вулба», гуртів «FoFan» та «Третє небо».

Довідково: Івана Купала - одне з найбільш древніх і містичних слов'янських свят. Відзначають Івана Купала в ніч з 6 на 7 липня. Свої витоки свято Івана Купала, або Іванів день бере ще з часів язичництва. Спочатку цей день був присвячений язичницькому богу Купалі. Але після християнізації Київської Русі назва цього дня доповнилося ім'ям Іоанна Хрестителя (Предтечі), день народження якого збігався з купальським святом. День Івана Купала раніше припадав на день літнього сонцестояння і випадав на 24 червня. Після введення нового стилю літочислення дата пересунулася на 7 липня. Саме в цей день свято відзначають і в наш час. Свято Івана Купала відзначають не тільки в Україні, але також також у Польщі, Білорусії, Росії та країнах Прибалтики. Івана Купала вважається днем молоді та кохання. Згідно з легендою, в цю ніч грали весілля Купала та Марени, що символізувало поєднання двох стихій - води і вогню, чоловічого і жіночого начал. З давніх-давен день Івана Купала був пов'язаний з різними ритуалами, обрядами, традиціями і повір'ями.

 

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі (1)
  • Lyudmila Danilskaya
    Супер мой любимый праздник.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
19:27 Указом Президента України в Конгресі місцевих та регіональних влад створено Палату регіональних молодіжних Конгресів 17:40 Агрокомпанія Акріс Агро підтримала низку шкіл у селах Паволоч, Вільня, Кочерів, Соловіївка на Житомирщині (Новини компаній) 17:00 Рахункова палата проводить опитування громадян щодо найбільш актуальних проблем їхніх територіальних громад 16:21 На Житомирщині «Лісовичок» став місцем перезавантаження для військових, які проходять реабілітацію після служби Від читача 17:51 Фейкові «надбавки до пенсії». 16:00 Дорожники завершили основні роботи з відновлення покриття на дорозі міжнародного значення в напрямку Бердичева 15:40 За втручання прокуратури з товариства стягнуто понад 4,7 млн грн заборгованості з орендної плати за земельну ділянку 15:30 Лише через рік і шість місяців на щиті у Житомир повернувся Герой — Володимир Петрук 15:26 У Житомир на щиті повернувся Захисник Андрій Вербило 15:19 рф планує обстріл Житомирщини у найближчі дні, – розвіддані 15:00 31 травня на Михайлівській — весняна фотосушка 14:38 За матеріалами СБУ тюремні строки отримали виконавці замовного теракту біля будівлі ТЦК на Житомирщині 14:19 У Житомирі вперше підготовку до національного спротиву пройшли переселенці та індивідуальні слухачі 14:00 Білорусь нападе на Україну з боку Житомирщини? 12:43 31 травня на Новому Бульварі відбудеться фестиваль дитячих таборів «Літо разом» 12:19 Як працює Перший інклюзивно-ресурсний центр у Житомирі 12:00 На Житомирщині вихідні будуть прохолодними — у неділю лише +10+13 градусів! 11:41 За останні 5 років на Житомирщині зареєстровано 131 шлюб з неповнолітніми 11:20 До 30 червня 2026 витратіть залишок Національного кешбеку 11:00 «Він шукає слабших»: Житомиром вільно розгулює серійний агресор, який нападає на жінок у тролейбусах
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up