У Житомирі у грудні запрацює нова ТЕЦ на біомасі

У Житомирі у грудні запрацює нова ТЕЦ на біомасі

Нову ТЕЦ на біомасі  у Житомирі планують ввести в експлуатацію у грудні. Обладнання змонтовано, і вже  проводяться процедури для запуску системи у робочий режим.

А технологічний процес отримання енергії буде  унікальним для України, - повідомляє пресслужба міськради.

 «Наразі  налаштовується електронна система, заповнюється технологічними носіями - термомаслом, силіконом, рідиною.. Потому – перевірка системи, сушка котла, запуск теплообмінника, холодний і гарячий цикл турбіни….Це  займе 2 чи 3 місяці… Плануємо, що у грудні у повному обсязі введемо її в експлуатацію», - розповідає сьогодні Дмитро Рогожин, директор КП «Житомиртеплокомуненерго».  

Термодинамічна установка органічного циклу Ренкіна комбіновано вироблятиме тепло та електроенергію. Її потужність - 1,2 МВт електричної та 7,1 МВт теплової енергії. ТЕЦ зможе забезпечити теплом 60 тис. кв. м. площі.  До того ж  установка цілодобового циклу дасть можливість будинкам на  вулицях  Малікова, Проспект Миру та Вільський Шлях  отримувати гарячу воду цілодобово.

 «Паливо подається до камери згорання, де є три контури – сушка, догорання, горіння і вигорання.  Газ, який нагрівається до 1000 градусів, подається в масляний котел, він нагріває термомасло до 340 градусів, і це термомасло йде до повітропідігрівача… Силіконове  масло стає паром, йде на турбіну, турбіну крутить, потім подається у паровидільний теплообмінник. Тут охолоджується, утворюється вода, і 5  МВт теплової енергії подається на котельню. З котельні – до споживачів», - пояснює Петро Сергійчук, технічний директор КП "Житомиртеплокомуненерго".    

Когенераційна установка з таким технологічним процесом  комбінованого виробництва  тепла та електричної  енергії  - перша в Україні.  

 «Станція працюватиме в основному в автоматичному режимі,  й  дуже невелика кількість персоналу обслуговуватимуть систему.Два оператори контролюватимуть, як працює обладнання.  Вантажник завантажуватиме  паливо…  Також на станції буде чотири зміни по дві людини на зміну  , - каже Петро Сергійчук.  А  сервісне обслуговування обладнання проводитиме італійська  компанія. Упродовж двох тижнів  італійці проведуть навчання персоналу.

Паливо подаватиметься в автоматичному режимі за допомогою рухомої підлоги.  На складі  ж зберігатиметься щепа  на три доби роботи станції.

Концепція нової ТЕЦ  - «зелені» технології, зменшення викидів CO2 (викиди  зменшаться  до 12 650 тонн на рік), енергозаощадження (зменшення споживання  електроенергії до 8050 МВт/год на рік).  Місто також зменшить споживання природного газу до 6 326 854 нм3 на рік.

У КП зазначають, що отримали позитивний висновок від  екологічної  інспекції щодо впливу на довкілля.  Житомиряни та працівники ТЕЦ зможуть  в режимі реального часу спостерігати за кількістю  атмосферних викидів: на  території станції обладнають монітор  для погодинної  візуалізації викидів в атмосферу.

Окрім того, КП зможе отримати додатковий дохід  та стримати ріст тарифів, бо  місто  меншою мірою залежатиме від зростання цін на енергоносії.

Такий важливий для міста об’єкт зводився за кошти Уряду Швейцарської Конфедерації у співфінансуванні з місцевим  бюджетом. Вартість – близько  300 млн грн,  з  яких  майже 100 млн – бюджет громади.

Хочете отримувати новини першими – приєднуйтеся до нас у соцмережах

Коментарі (1)
  • Михаил Кухаренко

    29. Сжигание древесного топлива в бытовом секторе приводит к выбросам в атмосферу сложносоставной смеси загрязняющих веществ. Это обусловлено рядом химических реакций, в основном связанных с окислением присутствующих в дровах углерода и водорода и их преобразованием в CO2 и воду. Неполное сжигание, основными причинами которого являются недостаточное смешивание воздуха с топливом в топочном пространстве, недостаток кислорода, чрезмерно низкие температуры и короткое время горения, приводят к выбросам CO, дисперсного вещества, включая ЧУ, несгоревших углеводородов (НМЛОС), ПАУ (включая Б(о)П), а также СОЗ в виде диоксинов/фуранов (HCDD/F) и гексахлорбензола (ГХБ)).
    Различные породы древесины характеризуются разными параметрами выбросов загрязняющих веществ в относительных процентных долях. К числу основных загрязнителей относятся катионы калия (К+), сульфат анионы (SO4)–2, UFP, Zn, Fe, Al, общий углерод (ОУ, в основном ЧУ), левоглюкозан и ПАУ. Их относительные выбросы могут значительно меняться для одного и того же вида древесины (например, бука) в зависимости от того, сжигается ли древесина в виде гранул или поленьев, особенно это касается выбросов ОУ/ЧУ и ПАУ.

    А так всё норм, ничего страшного.

keyboard_arrow_up