У Житомирі презентували чат-бот «Держслужбовець Тарас», який допомагатиме заповнювати е-декларацію

У  Житомирі презентували чат-бот «Держслужбовець Тарас», який допомагатиме заповнювати е-декларацію

Сучасний інтерактивний інструмент покликаний допомагати держслужбовцям швидко та правильно заповнювати електронну декларацію.

У середу, 21 лютого, у сесійній залі міськради відбулась презентація  інноваційного чат-бота «Держслужбовець Тарас».

Продемонстрували та показали, як працює інтерактивний чат-бот «Держслужбовець Тарас» його засновники – активісти  ГО «Антикорупційний штаб».

За словами голови правління ГО «Антикорупційний штаб» Галини Янченко,  чат-бот є сучасним та інноваційним методом у боротьбі з корупцією. Він допоможе державним службовцям вчасно та правильно заповнити декларації.

«Чат-бот «Держслужбовець Тарас» надасть покрокову інструкцію із заповнення е-декларації, надсилатиме нагадування про терміни подачі декларацій, шляхи отримання й уточнення інформації, необхідної для заповнення документа. Він допоможе державним службовцям вчасно та правильно заповнити декларації», - розпавіла Галина Янченко.

 

Аналітик ГО «Антикорупційний штаб» Антон Марчук зазначив, що минулого року під час аналізу та вивчення понад 1,5 тис декларацій їх штаб виявив багато помилок, серед яких найпоширеніші -  не зазначення об'єктів нерухомості, де фактично проживає суб'єкт декларування, декларування предметів побуту, наприклад телевізорів чи холодильників, вартістю нижче встановленого порогу як цінне рухоме майно та вказування доходу від самого себе. Тому, як рішення цієї проблеми, і з'явилася ідея створення чат-боту.

“Ми допускаємо, що декларанти ненавмисно допустили ці помилки, адже їм могло бракувати вичерпних роз'яснень з боку компетентного органу. Тому ми включили в основу боту покрокову інструкцію по заповненню е-декларацій, а також цілий ряд лайфхаків, як от користування реєстрами, в яких можна знайти потрібну інформацію для заповнення цих документів», - додав Антон Марчук.

Слід відзначити, що цього року надати звіт про свої статки мусять 43 000 працівників Житомирщини. Серед них керівники управлінь і відділів виконкомів, секретарі міських рад, міські голови міст районного значення, сільські та селищні голови, депутати всіх місцевих рад, усі поліцейські та інші категорії е-декларантів.

Представники ГО «Антикорупційний штаб» наголошують, що наразі чат-бот носить рекомендаційний характер і у разі виникнення нетипових питань радять звертатись на гарячу лінію НАЗК.

Звернутися за порадою із заповнення декларації до «Держслужбовця Тараса»  можна у форматі листування у Фейсбук  Messenger  (https://www.m.me/D.TarasBot/) та Telegram  (https://t.me/d_tarasbot).

Алла Гетьман

0
0
0
0
Сьогодні у Житомирі Сьогодні у Житомирі
Від криміналу до культури: млявий прогрес житомирських медіа Від криміналу до культури: млявий прогрес житомирських медіа
«Дерибан» на будівництві житомирських амбулаторій «Дерибан» на будівництві житомирських амбулаторій Газове підприємство обходить заборони АМКУ Газове підприємство обходить заборони АМКУ На Житомирщини з’являться відкриті дані про комунальне майно На Житомирщини з’являться відкриті дані про комунальне майно План зовнішніх інвестицій ЄС для Житомирщини План зовнішніх інвестицій ЄС для Житомирщини
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
keyboard_arrow_up