У Житомирі обіцяють платити за сфотографоване сміття

У Житомирі обіцяють платити за сфотографоване сміття

Житомирські парки та вулиці, тротуари й двори буквально встелені сміттям – від поодиноких недопалків та папірців до цілих куп непотребу. Бруд навколо став настільки звичним, що багато хто взагалі не помічає його, сприймаючи як невід’ємну частину пейзажу.

 

У Житомирі протягом лютого – квітня розпочинається пілотний період соціального проекту «Я за чисте місто», який для покращить екологічну ситуацію в місті.

 

Про це розповів голова Житомирської обласної молодіжної громадської організації «ХХІ покоління» Віталій Сівко під час прес-конференції в Житомирській міській раді 26 січня.

«У Житомирській області 858 смітників складають більше 760 гектарів. Це все негативно впливає на здоров’я, на стан екології, на чистоту землі, повітря, води.

Нам дуже важливо донести необхідність покращення екологічної ситуації в місті, і тому ми розпочинаємо проект, який дасть можливість мешканцям Житомира жити у чистоті. Ми відчуваємо відповідальність за майбутнє Житомира та України, і тому ми починаємо будувати свідомість з простого і зрозумілого - з чистоти», - зазначив Віталій Сівко.

 

За його словами, кожен житомирянин та гості міста, які сфотографують  засмічені місця та людей, котрі смітять, мають надіслати фотографії на електронну адресу проекту та отримати за це грошову винагороду. Головними умовами є те, що фотографія має бути якісною: видимість обличчя людей, номери будинків, номери автомобілів, вулиць міста Житомира. Особи, які не досягнули 18 років – не можуть взяти участь в подібній акції.

«Перші два місяці – пілотні. Це досить велика і складна робота, яка в Україні не впроваджувалася. Щоб ідентифікувати особу, яка надіслала фото, вона має надіслати копію першої сторінки паспорта. Особисті дані ніде не будуть використані. Матеріали будуть зібрані та передані на розгляд міськвиконкому. Потім буде відбуватися сплата штрафу. Щоб промотивувати тих громадян, які помічають, що відбувається навколо, хочемо подати на виконком пропозицію про матеріальне заохочення таких людей», – наголосив Віталій Сівко.

Також проектом передбачено встановлення сміттєвих баків для роздільного збору сміття.

«За рік в Україні викидають 800 тис. тонн пластику, 1,5 млн тонн паперу та картону, 1 млн тонн скляної тари, 30 тис. тонн кольорових металів, 897 тис. тонн харчових відходів. У Житомирі є смітники, але дуже мало з них призначені для розподілу сміття. Якщо людина забажала розподіляти сміття на пластик, скло, метал і твердо-побутові відходи, тоді їй доведеться везти своє сміття кудись,  де такий контейнер є, або просто підлаштуватися під ситуацію і викидати сміття в загальний контейнер», - сказав він.

 

На завершення організатори повідомили, що цей проект планують продовжити і у наступному році.

«Щоб покласти край навалі сміття, ми розробили проект «Житомир – не смітник, який у минулому році у голосуванні за проекти Бюджету участі посів четверте місце і має бути реалізований упродовж року, - уточнила автор проекту «Житомир – не смітник», виконавчий директор Агенції регіонального розвитку «Молодь України» Ірина Мороз.

Юлія Довбня

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
keyboard_arrow_up