У Житомирі хочуть відновити історичні підземелля і відреставрувати келії єзуїтського монастиря

У Житомирі хочуть відновити історичні підземелля і відреставрувати келії єзуїтського монастиря

Одразу дві петиції, що мають на меті збереження історичної пам'яті і збільшення привабливості нашого міста для туристів з'явилися на офіційному сайті міської ради.

Так, Іван Шевченко подав пропозицію щодо відкриття та відновлення частини підземних ходів Житомира. "Всім відомо, що Житомир має славетну історію, і під містом знаходиться велика мережа підземелля, - йдеться в петиції. - З метою збереження історії, збільшення привабливості міста для туристів пропоную спільно з науковцями, волонтерами, не байдужими до міста бізнесменами відновити частину підземелля Житомира. У відновленому підземеллі можна розмістити музей, що буде однією з візитних карток міста".

Широкої підтримки дана петиція поки що не набула, її підписали 3,2 % голосів.

Той же автор подав ще одну пропозицію: щодо реставрації келій єзуїтського монастиря - найстарішої пам'ятки Житомира.

"Келії єзуїтського монастиря — найстаріша архітектурна споруда у місті Житомирі. Розташовується по вулиці Леха Качинського, . Пам'ятка архітектури національного значенн, охоронний номер — 1091.
"Пропоную винести питання на сесію міської ради щодо реставрації цієї памятки національного значення. Такі перлини прикрасять містечко Житомир як затишне, європейське місто, комфортне та приємне для проживання, залучать нових туристів. 
Для відновлення можна залучити і польских меценатів, польского уряду чи в рамках співпраці з якимось містом-побратимом в Польщі. Це буде міжнаціональний проект, новий крок в українсько-польских відносинах".

Ця петиція наразі має 1,2 % підтримки. Проголосувати за неї можна тут.

 

29
0
0
0
Сьогодні у Житомирі Сьогодні у Житомирі
Від криміналу до культури: млявий прогрес житомирських медіа Від криміналу до культури: млявий прогрес житомирських медіа
«Дерибан» на будівництві житомирських амбулаторій «Дерибан» на будівництві житомирських амбулаторій Газове підприємство обходить заборони АМКУ Газове підприємство обходить заборони АМКУ На Житомирщини з’являться відкриті дані про комунальне майно На Житомирщини з’являться відкриті дані про комунальне майно У Житомирі ГЕС знищує екосистему на річці Тетерів. ВІДЕО У Житомирі ГЕС знищує екосистему на річці Тетерів. ВІДЕО
Коментарі (8)
 • Андрей Бойко

  1. Немає сенсу, дуже зруйнована ця будівля, це гроші на вітер.
  2. Тих туристів кіт наплаче, і через іх короткочасну прогулянку "ховати" десятки мільйонів не логічно;
  3. В місті багато проблем, є куди витрачатися розплющте очі;
  4. Ми живемо зараз, і маємо право на покращення нашого повсякденного, сучасного життя (в т.ч. соціальні потреби). Як приклад краще за ці кошти закупити медичне обладнання, дати надію на порятунок тяжкохворих.
   Прошу пробачення, але це моя особиста думка, будьте реалістами, а не вболівайте за розвалюху..
 • Максим Михайлов

  Хорошая идея, давно пора
 • Andrei Evin

  Хочуть пильнути бюджет )))
 • Sergey Zaytsev

  Володимир Піньковський, мы с Вами говорили несколько дней назад, по этому поводу
Найчастіше Найчастіше
keyboard_arrow_up