У Житомирі добровольці формувань цивільного захисту навчалися, як діяти у випадку завалу після ракетного або авіаційного удару

У Житомирі добровольці формувань цивільного захисту навчалися, як діяти у випадку завалу після ракетного або авіаційного удару

4 серпня на базі Головного управління ДСНС України у Житомирській області добровольці формувань цивільного захисту теоретично та на практиці відпрацьовували дії за призначенням.

Зокрема, ознайомлювалися із заходами безпеки, правилами поведінки в зоні виникнення надзвичайної ситуації та порядком надання домедичної допомоги постраждалим, а також вчилися користуватися засобами захисту від небезпечних хімічних речовин й інших отруйних речовин.

Захід відбувся під патронатом Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Житомирської області. Власне, усю теоретичну базу представили слухачам перед практичним застосуванням фахівці НМЦ.

Для проведення практичної частини навчання організатори підготували 4 навчальні місця. Зокрема, показали як відбуваються аварійно-рятувальні та відновлювальні роботи у випадку завалу після ракетного або авіаційного удару. Рятувальники деблоковували з-під завалів умовних постраждалих.

Добровольці у бойовому спорядженні ліквідовували загоряння за допомогою вогнегасника. Заходили у задимлене приміщення в спорядженні для захисту органів дихання та зору. Ознайомилися з роботою піротехніків ДСНС: з діями при виявленні вибухонебезпечних предметів та особливостями допомоги добровольців групі піротехнічних робіт. Побачили сучасні боєприпаси, що використовують російські загарбники.

Працівники Червоного Хреста та рятувальники продемонстрували як надається домедична допомога у випадку травм, що може отримати людина, яка опинилася під завалами, отруїлася небезпечною хімічною речовиною або отримала вибухову травму.

– Наша робота непроста і пов’язана з небезпекою. Для того, щоб добровольці побачили та відчули з якими ризиками й труднощами доводиться зіштовхуватися рятувальникам, ми і демонструємо тут на практиці різні ситуації. Саме такі добровольці стануть нашими помічниками у разі потреби додаткових рук при виникненні масштабної надзвичайної події чи ситуації. Отримавши теоретичні знання та спробувавши себе у ролі рятувальника, вони переконаються у готовності чи неготовності допомогти нашим підрозділам у разі потреби, – розповідає заступник начальника Головного управління ДСНС України у Житомирській області Олег Держанівський.

За результатами заходу більше 20 членів добровільного формування цивільного захисту Житомирської громади отримали документ, що засвідчує проходження інструктажу на базі Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Житомирської області. Нагадуємо, що згідно Кодексу цивільного захисту Добровільні формування цивільного захисту входять до складу Сил цивільного захисту, як і пожежно-рятувальні підрозділи, спеціалізовані служби цивільного захисту та інші.

ГУ ДСНС України у Житомирській області

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі

keyboard_arrow_up