У Всесвітній день донора крові в Житомирі нагородили найактивніших донорів

До Всесвітнього дня донора крові Житомирі обговорили перспективи розвитку добровільного донорства та нагородили найактивніших донорів почесними подяками за вагомий внесок у цю благородну справу.

У Всесвітній день донора крові в Житомирі нагородили найактивніших донорів

Як розповіла під час прес-конференції заступник головного лікаря Житомирського обласного центру крові Алла Островська, головним з трьох принципів донорства, проголошених Всесвітньою організацією охорони здоров’я, є добровільне донорство.

«Добровільні донори гарантують безпеку і якість, котрі є наступними принципами цього завдання. Донори – це люди, котрі жертвують частинкою себе заради порятунку життя інших. Добровільні донори, розуміючи питання потреби та необхідності в компонентах для пацієнтів, маючи гарний стан здоров’я, свідомо приходять і стають донорами. Напрямок добровільного донорства має більше перспектив для розвитку і є гарантією якості та безпеки компонентів, які отримують пацієнти», – зазначила Алла Островська.

За статистикою по області, у 2016 р. здійснено 12 140 донацій крові та її компонентів, у закладах охорони здоров’я проведено 16 231 переливання.

Нині на Житомирщині нараховується понад 2 тисячі почесних донорів. З нагоди свята у Житомирському обласному центрі крові за вагомий внесок у справу донорства крові та її компонентів вручили подяки людям, котрі регулярно приходять до медичного закладу і рятують життя іншим.

«Я є дійсним військовослужбовцем Збройних Сил України і регулярно пропагую донорство серед своїх товаришів по службі. Сам я вже є донором 16 років і надалі допомагатиму усім, хто цього потребує. Хочу в майбутньому передати свою естафету синові, якому вже зараз розповідаю про користь і необхідність цієї справи», – ділиться донор Володимир Романець.

Ще один донор сам пройшов етап, коли потребував допомоги, і з того часу рятує життя іншим.

«Колись здавали для мене кров, мені потрібна була допомога. Після того пройшло кілька років, і от вже 17 років я регулярно є донором крові», – розповів Віктор Авраменко.

Для деяких сімей донорство стає родинною справою. Так, цього дня подяку вручили донору Володимиру Веселовському, котрий розповів, що свого часу його мати була заслуженим донором. Разом з Володимиром подяку отримала і його дружина, Вікторія Веселовська.

«Ця справа у нас стала родинною. Спонукали до цього події, котрі відбуваються на Сході, а також інформація в засобах масової інформації про те, що краплина крові може врятувати дитяче життя. Тому коли потрібні еритроцити, тромбоцити – ми завжди долучаємося і допомагаємо», – поділилася Вікторія Веселовська.

Всесвітня організація охорони здоров’я щорічно до цього дня приурочує гасло, яким підкреслює значущість цього свята і цих людей.

«Чим ви можете допомогти? Здайте кров. Здавайте її зараз. Здавайте її часто. – цитує гасло заступник головного лікаря Алла Островська. – Тільки регулярне і добровільне донорство може принести користь нашому населенню і нашим пацієнтам».

Анастасія Кузьмич

 

Коментарі
16:55 «Інтер» покаже скандальний серіал про Папу Римського 16:30 Що подивитися на вихідних 16:01 Як зміниться відповідальність за порушення правил паркування? 15:40 В області розпочинається перевірка пасажирського транспорту та перевізників 15:33 Микола Васянович: «Годинку-дві поспали і працювати-працювати-працювати» 15:20 У Коростені поліцейські охорони затримали крадіїв у приватному будинку 15:00 У Коростені змагалися юні пожежні 14:45 У І кварталі до бюджетів Житомирщини надійшло майже 5 млн грн від продажу земель несільськогосподарського призначення 14:20 Прокуратура Житомирщини вимагає розірвати договір про закупівлю автобусів вартістю майже 2,4 млн грн, виготовлених на заводі країни-агресора 14:00 Європейські реформи в українському АПК 12:40 Африканська чума свиней: у Бердичеві та районі введено 40-денний карантин 12:19 Поліцейська охорона забезпечить ефективний захист від рейдерських захоплень 12:01 Житомиряни здобули 10 медалей на всеукраїнській спартакіаді з плавання серед дітей з інвалідністю​​​​​​​

Четверо молодиків спокусилися на хатнє добро та господарські речі у батьківському будинку жительки столиці.

У м. Полтаві відбулася конференція «Європейські реформи в українському АПК», на якій обговорювали вплив Угоди про асоціацію...

Сьогодні, ОСББ – ключовий партнер держави у впровадженні реформи ЖКГ та енергоефективності.

У місті Кам’янське (Дніпропетровська обл.) з 10 по 13 квітня 2018 року відбувалися фінальні змагання з плавання ХХV Всеукраїнської...

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up