«У вас є час до 18 січня»: мітингувальники рушили до Житомирської міської ради

«У вас є час до 18 січня»: мітингувальники рушили до Житомирської міської ради

Протестувальники після Житомирської ОДА направилися до міської ради – це фінальний пункт мітингу. У сесійній залі міського голови не було, проте були його заступники. 

Питання про тепло – перше, з яким звернулися житомиряни.

«У структурі тарифу “Житомиртеплокомуненерго” 84% складають енергоносії – це газ і електроенергія. 1 квітня 2020 року ціна природнього газу складала 2899 грн. без ПДВ, зараз – 6103 грн. без ПДВ. Ціна газу за цей час збільшилася в два рази. Тому ”Житомиртеплокомуненерго” вимушений враховувати цю ціну. Якщо уряд сьогодні прийме рішення щодо зменшення ціни природнього газу, то звісно виконком знизить тарифи», - пояснює заступник міського голови Сергій Кондратюк.  

Питань у житомирян дуже багато, і всі вони стосуються різних сфер: оплата комунальних платежів, вартість проїзду в громадському транспорті тощо. Все це довгий час замовчували, а сьогодні, 15 січня – терпець урвався. Хвиля обурення та недовіри щоразу була потужнішою.

Пенсіонери вигукували: «Повісити Сухомлина!», у залі – оплески. Вся ця картина з підняттям тарифів – геноцид українського народу – кажуть мітингувальники. 

Насамкінець житомиряни виголосили свої умови: до понеділка, 18 січня, АТ «Житомиргаз», ПАТ «Житомиробленерго», Житомирська ОДА, обласна рада та міська рада – повинні вплинути на ситуацію на користь населення, тобто звернутися до вищих органів щодо зниження тарифів на комунальні послуги. У разі невиконання цих вимог, у вівторок, 19 січня, об 11:00 відбудеться черговий мітинг, і, як кажуть самі протестувальники, вони діятимуть рішуче.

Також додатково житомиряни пропонують зареєструвати електронну петицію про відставку міської влади, адже за їх словами, вона неспроможна вплинути на ситуацію.

Лера Наумова, Руслан Мороз

Хочете отримувати новини першими – приєднуйтеся до нас у соцмережах

 

Коментарі (1)
  • Ігор Мазепа

    Якби не знищували малий і середній бізнес, зокрема ініціативи житомирських бізнесменів щодо генерування теплоелектроенергії когенерацією на біопаливі, то тарифи можна було б не збільшувати, а зменшувати. Але оскільки житомиряни вперто обирають у владу холуїв олігархів, то мають те, за що боролись.
Найчастіше Найчастіше
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up