У Романівській громаді стерилізують безпритульних собак

У Романівській громаді стерилізують безпритульних собак

Увага до тварин, які живуть поряд із людьми, створюючи певну гармонію у людському середовищі, є таким самим обов’язковим атрибутом соціуму, як і увага людей один до одного.

Цей висновок отримує ледь не щоденне підтвердження у багатьох сім’ях, де домашніми тваринами вважаються не лише кішки та собаки, але й велика рогата худоба, коні, кози та деякі інші види домашньої живності. Усі вони потребують не лише їжі та елементарного догляду у вигляді місця утримання, але й уваги ветеринарних працівників. Ось у такий заклад – Романівське відділення Житомирської обласної державної лікарні ветеринарної медицини – ми й завітали 17 квітня.

Приводом для відвідин важливого для Романівської громади закладу став процес стерилізації безпритульних тваринок (собак), який періодично проводить у Романові бригада фахівців із Житомирської обласної лікарні ветеринарної медицини. Поки лікар-хірург Володимир Хмельницький проводив чергову операцію, про будні своїх колег розповідав Анатолій Шарварчук, який нині завідує Романівським відділенням Житомирської обласної державної лікарні ветеринарної медицини. Колись самостійна Романівська районна лікарня ветеринарної медицини тепер працює лише як філія Житомирської обласної лікарні ветеринарної медицини, однак роботи для Анатолія Володимировича і його колег менше не стало. Хіба лише щодо кількості великої рогатої худоби, якої у селян сьогодні стало значно менше, викликів на допомогу чи кількість обов’язкових для домашніх тварин щеплень у працівників Романівського відділення значно поменшало. Однак іншої домашньої живності у людей сьогодні стало набагато більше, аніж, наприклад тридцять років тому. На жаль, у такому потоці розвитку популяції домашніх тварин кількість безпритульних (насамперед собак) аж ніяк не зменшується. На думку фахівців ветеринарної лікарні, безпритульних тваринок таки більшає, оскільки природнє середовище сьогодні стало більш прихильним, наприклад, до тих же безпритульних псів. Адже тріскучих морозів теперішні зими не демонструють, а всіляких місць, де собачок все ж таки люди підгодовують, побільшало в рази.

Відео дня

Проте проблема контролю за чисельністю безпритульних тварин залишається актуальною. Найбільш дієвий метод такого контролю – стерилізація тварин, аби подальше розмноження та збільшення популяції бездоглядних тварин були неможливими або ж відбувалися набагато меншими темпами. У Романові це розуміють, і якраз із ініціативи в. о. Романівського селищного голови Юрія Чумаченка було укладено угоду між Романівською селищною радою та Житомирською обласною державною лікарнею ветеринарної медицини про періодичні проведення стерилізації безпритульних та бездоглядних тварин. Зауважимо, що таку роботу, орієнтовану на зменшення популяції безпритульних тварин, проводити нелегко, адже кількість тих же собак, які потребують стерилізації лише у Романові, вимірюється сотнями особин, а бригада хірургів приїздить до Романова або ж у визначене село чи селище Романівської громади лише раз на місяць. Проте навіть 12-15 чи максимум 18 стерилізованих тварин у місяць дають свої результати, адже процес продукування нової популяції бездоглядних собак суттєво слабшає. У Житомирській обласній державній лікарні ветеринарної медицини зауважують, що Романівська селищна рада на фоні інших громад Житомирщини, більшість з яких не мають власних ветеринарних лікарень чи приватних клінік ветеринарної медицини, демонструє позитивну динаміку зменшення кількості бездоглядних тварин. Власне кажучи, разом із Романівською громадою лише Хорошівська селищна рада має таку ж саму угоду про співпрацю із Житомирською обласною державною лікарнею ветеринарної медицини. І так само, як і в Романові, у Хорошеві також спостерігається позитивна динаміка зменшення безпритульних тварин.

Втім, співпраця між Романівською селищною радою та колективом Житомирської обласної державної лікарні ветмедицини у подальшому буде лише міцніти, урізноманітнюватися, а перелік послуг, які господарі та утримувачі домашніх тварин у Романові та селах Романівської селищної ради зможуть отримувати, стане більш різноманітним. Власне, початок співпраці і перші її результати однозначно можна кваліфікувати як успішні.

Наталка Рисіч

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі

keyboard_arrow_up