У результаті модернізації житомирського водоканалу поліпшиться стан річки Тетерів

У результаті модернізації житомирського водоканалу поліпшиться стан річки Тетерів

КП «Житомирводоканал» бере участь у Другому проекті розвитку міської інфраструктури, що фінансується Світовим банком, у рамках якого модернізуються мережі водоканалу і теплопостачання, - повідомляє прес-служба Житомирської ОДА.

Як ідуть роботи і які результати дасть реконструкція, оглянули 21 квітня Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, заступник голови ОДА Ярослав Лагута, голова обласної ради Володимир Ширма, міський голова Житомира Сергій Сухомлин.

«Сьогодні місцеве самоврядування має достатньо коштів на місцях і тут саме питання у визначенні пріоритетів. Саме критична інфраструктура у містах є пріоритетом номер один. Це те, що забезпечує життєдіяльність міста – водопостачання, опалення і водовідведення, і без їх повної модернізації говорити про якісну послугу не можливо. Сьогодні по країні впроваджується близько 40 проектів, які стосуються модернізації теплопостачання, водопостачання, і Житомир є одним з показових, який в співпраці з декількома міжнародними партнерами, наразі реконструює мережі водоканалу і теплопостачання», – зазначив Геннадій Зубко.

Наразі відбуваються капіталовкладення місцевого бюджету Житомира в модернізацію систем життєзабезпечення. Але, за рахунок фінансової допомоги міжнародних партнерів, кошти місцевого самоврядування економляться і повертаються в бюджет, що в свою чергу не впливає на підняття тарифів.

За словами Геннадія Зубка, мешканці міст України мають відчувати результати впровадження фінансової децентралізації і співпраці з міжнародними партнерами. І в першу чергу, це якість, справедливий і прозорий тариф.

«Сьогодні Житомир постійно допомагає своїм комунальним підприємствам в питаннях реструктуризації боргів. Адже, жоден міжнародний інвестор не буде вкладати кошти і давати позики при наявності боргів і не відповідній фінансовій стабільності підприємств. Тому, ті міста, які фінансово вкладають в напрямок систем критичної інфраструктури, ми будемо підтримувати і далі. Також, і за рахунок фінансової допомоги міжнародних партнерів і розробки сучасних технологій», – підкреслив він.

Довідково:

Результатом модернізації стане:

  • Реконструкція каналізаційних очисних споруд. Результат: екологічна якісна очистка та утилізація стічних вод, суттєва економія електроенергії та повна автоматизація процесу очистки стічних вод.
  • Реконструкція насосних станцій водопроводу та водоочисної станції. Результат: забезпечення мешканців міста питною водою кращої якості та в необхідному об’ємі. Нова насосна станція удвічі менше потребуватиме електроенергії, у мережах буде нормальний тиск води, а отже і менше аварій.
  • Реконструкція застарілих та зношених водопровідних мереж довжиною 10 км.

Крім того, результатом буде поліпшення стану річки Тетерів. Фінансування – 40 млн доларів. Завершення реконструкції - жовтень 2020.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
keyboard_arrow_up