У Радомишльському держлісгоспі зберігають "майбутнє" лісу

У Радомишльському держлісгоспі зберігають "майбутнє" лісу

«Скарби», котрі нині зберігаються там, важко оцінити в грошовому еквіваленті, бо там – майбутнє нашого лісу.

Мова йде про спеціалізоване насіннєсховище, обладнане за усіма вимогами часу в Білківському лісництві вищеназваного лісового госпождарства.

«Банк  необхідний для зберігання насіння хвойних і листяних порід, - підкреслює  начальник Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Віктор Сахнюк. – там вже обладнано дві холодильні камери, які дають змогу підтримувати оптимальну температуру для зберігання насіння. У них можна зберігати понад 1,5 тонни насіння, з якого виростити близько 12 млн шт. сіянців і створити більше 2,5 тис. га лісів”.

Спеціалісти лісництва добре обізнані на усіх тонкощах правильного зберігання лісового насіння: для листяних порід оптимальною є температура   -2°, -5° за Цельсієм, для хвойних  - +4°,+5°. За таких умов у перший рік зберігання насіння фактично не втрачає схожості, наступних два роки – втрата становить близько 20%. Враховуючи періоди врожайності лісових порід, довше зберігати нассіння не є доцільним.

В найближчих планах лісівників – обладнати ще й спеціалізовану лабораторію, де насіння проходитиме дослідження на схожість, наявність хвороб тощо.

Нині в сховищі зберігається 800 кг насіння сосни та ялини. Воно поміщене в  10-літрові скляні бутлі. Цікаво, що в кожному бутлі – 5 кг насіння, а це 50 тисяч сіянців, котрими можна створити 10 гектарів лісу.

Віктор Сахнюк зауважив, що це дійсно важлива і необхідна робота, яку виконують лісівники, щоб в Україні був здоровий ліс у майбутньому. Адже, як відомо, ліс починається з насінини.

Хочете отримувати новини першими – приєднуйтеся до нас у соцмережах

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
12:40 Рятувальники надали допомогу бригаді швидкої допомоги, що потрапила у зимову пастку photo_camera 12:20 15 тисяч гривень одноразової грошової допомоги для забезпечення енергонезалежності малого бізнесу. Подавайте заявку в Дія 12:00 В Україну мчить південний циклон з снігом і дощем 11:39 Рятувальники ліквідували пожежу у приватному господарстві на Коростенщині Від читача 01:26 Мешканців Житомирської області закликають бути напоготові через загрозу з боку північного сусіда. 11:22 Пропущені щеплення або щеплення поза графіком Календаря: що варто знати 11:00 78% підлітків уже стикалися з онлайн-ризиками: як Україна долучається до ініціативи ЄС Safer Internet Day 10:41 Чоловіка, який прийшов в гості до дружини та убив її на очах у сина, засуджено до 9 років позбавлення волі 10:18 У Житомирі двоє чоловіків викрали сумку з грошима і гаджетами з припаркованого автомобіля 10:00 Графіки обмеження споживання електроенергії на вівторок, 17 лютого. ОНОВЛЕНО 09:39 Оперативна інформація станом на 08:00 17.02.2026 щодо російського вторгнення 09:20 Більше 6 годин тривала повітряна тривога у Житомирі! 09:00 17 лютого: все про цей день, яке церковне свято, традиції, прикмети і погода у Житомирі 17:55 Кампанія декларування за 2025 рік: хто має право на відтермінування подання декларації 17:30 Рятувальники ліквідували пожежу у житловому будинку в селі Бейзимівка 17:00 Віталій Бунечко: Вже 105 сімей втілили в життя свою мрію про власний дім. Підтримка ветеранів та сімей загиблих Героїв 16:39 Безкоштовні курси для початківців у грантовій діяльності у 2026 році 16:20 На Житомирщині відбувся чемпіонат з футзалу серед підрозділів 12 бойових бригад ДШВ. ВІДЕО play_circle_filled 16:00 Травмування хлопчика на території садочку у Житомирському районі – розпочато кримінальне провадження 15:40 Через десять місяців на щиті повернувся до рідного Житомира Захисник Віталій Борецький
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up