У ПАТ "Житомиргаз" розповіли, чому немає газу для початку опалювального сезону

У ПАТ "Житомиргаз" розповіли, чому немає газу для початку опалювального сезону

Старт опалювального сезону під загрозою, оскільки час дії номінації на газ закінчився 17 жовтня.

18 жовтня теплопостачальні підприємства Житомирщини будуть змушені перейти на економний режим. Справа в тому, що обсяг газу, згідно договорів, укладених з єдиним постачальником зі спецобов'язками НАК "Нафтогаз", виділений на 17 днів жовтня, закінчується. А ПАТ "Житомиргаз", який займається власне розподілом газу, тобто донесенням до споживача, не має наразі необхідних номінацій. Про це під час прес-конференції 17 жовтня проінформували представники ПАТ "Житомиргаз".

"Місячна номінація – це заявка замовника послуг, тобто для того, щоб отримувати природний газ (а ми є не постачальниками, а є операторами ГРМ, які здійснюють функцію розподілу на території Житомирської області), ми повиннні отримати номінацію, підтверджену від постачальника. Якщо ми зараз говоримо про теплогенеруючі підприємства, то єдиним постачальником є НАК "Нафтогаз України", – розповіла комерційний директор ПАТ "Житомиргаз" Лариса Рафаїлівна Продоус.

За словами Лариси Рафаїлівни, на Житомирщині станом на сьогодні ситуація з отриманням номінацій на газ непогана, проте є 3 підприємства, у яких вони взагалі відсутні: ТОВ "Малиненергінвест", КП "Іршанське комунальне підприємство" і ОСББ "1-й Фабричний, 5". Тобто ці підприємства не можуть почати вчасно опалювальний сезон.

"Але, на жаль, навіть при тій ситуації, яка на сьогоднішній день склалася, завтра (18 жовтня – Ред.) закінчується дія договорів з НАК "Нафтогаз України", так як цей постачальник є єдиним зі спеціальними обов'язками, який постачає газ теплогенеруючим підприємствам, ми будемо змушені на завтрашній день припинити газопостачання всім підприємствам теплоенергетики. Станом на сьогоднішній день у нас опалювальний сезон почався по всіх підприємствах і на сьогоднішній день ми почали опалювальний сезон в Житомирі, Новограді, Бердичеві, тобто всі підприємства, які були забезпечені номінаціями. Для того, щоб далі планувати якось нашу роботу і мати гарні відносини з підприємствами теплоенергетики, ми повинні отримати номінацію, яку повинен надати постачальник теплогенеруючих підприємств", – зауважила комерційний директор ПАТ "Житомиргаз".

Своєю чергою, технічний директор ПАТ "Житомиргаз" Сергій Володимирович Колесник наголосив, що їхнє підприємство не перший рік стикається з зауваженнями у свій бік.

Він звернувся до громадськості Житомирщини з такими словами: "Щорічно у нас виникають якісь певні нерозуміння, ми отримуємо певний шквал критики на адресу підприємства щодо неякісного чи невчасного надання послуг, але ситуація в цьому році доволі неординарна, і я вважаю, що критична. Як вже зазначила колега, станом на сьогодні 3 підприємства, а це близько 20 тис. споживачів, отримувачів тепла Житомирщини, не можуть вчасно розпочати опалювальний сезон, тобто у домівках відсутнє тепло. Тобто теплопостачання до житлових будинків необхідно розпочинати, але ті підприємства, які не мали номінацій, не включені і я так прогнозую, що вони включені не будуть. Тепер щодо тих підприємств теплопостачання, які вже на сьогоднішній день фактично включені. Сьогодні згідно листа одного з найбільших теплопостачальних підприємств області, це КП "Житомиртеплокомуненерго", відповідно розпорядження мера міста Житомира, розпочато опалювальний сезон у місті Житомирі, тобто котельні планово розпломбовуються і запускаються в роботу".

Сергій Колесник повідомив, що наразі вони змушені через відсутність номінації попередити теплопостачальні підприємства про обмеження споживання газу з 18 жовтня: "Знову ж таки постановою Уряду визначено постачальника газу, підкреслюю, в особі НАК "Нафтогаз України", як постачальника зі спецобов'язками, тому що там є відповідна ціна на товар, тобто газ, для теплопостачаючих підприємств закінчується завтра. Тобто обсяг газу, номінацію, виділили нам фактично на 17 днів жовтня. З завтрашього дня (18 жовтня – Ред.) ми будемо вимушені надати попередження теплопостачальним підприємствам щодо самообмеження споживання газу на газоспоживаюче обладнання. Іншого виходу немає тому, що ресурсу газу не буде".

"Органи місцевого самоврядування і кожне підприємство володіють інформацією з цього приводу. У нас є листи, які ми отримуємо від теплопостачальних підприємств, вони розуміють ситуацію, тобто припиняють, допоки не буде врегульовано постачання", – додала комерційний директор ПАТ "Житомиргаз".

У зв'язку з цим ПАТ "Житомиргаз" звертається до місцевих органів самоврядування, оскільки ще є час, і температурний режим сприяє вирішенню цього питання.

"Звернутися відповідним чином по вертикалі, або щоб були продовжені повноваження постачальника зі спецобов'язками, або шукати інші виходи із ситуації для того, щоб запобігти відключенням або невчасній подачі тепла", – наголосив Сергій Колесник.

Фахівець із зв'язків з громадськістю та пресою ПАТ "Житомиргаз" Катерина Чумак розповіла: "Соціальними мережами почали ширитися популістичні цитати, що ми погрожуємо не розподіляти газ ОСББ і т. ін. Ні, "Житомиргаз" виступає контролюючим органом за споживання. Все, що виходить за рамки затверджених лімітів і подібного, – це несанкціонований відбір газу, простими словами, це крадіжка. Ми цього допустити не можемо, оскільки ми – оператор ГРМ, на нас поклали ці обов'язки, і спекулювати на цьому ми не дамо! Номінації – це не ми, номінації – це постачальники".

Сергій Колесник зауважив, що не побачив чіткого розуміння понять постачальник і газорозподільче підприємство під час засідання бюджетної комісії в Житомирській облдержадміністрації за участі депутатів облради 16 жовтня.

"Мало того, що ми зобов'язані доставити необхідний ресурс газу для споживання і обігріву помешкання мешканців області, на нас покладається жорстка відповідальність за доставку цього газу у повному обсязі або несанкціонований відбір. Тобто, якщо ми допускаємо своїми діями або бездіяльністю споживання газу понад ресурс, який замовив споживач, на нас згідно закону накладається відповідальність у вигляді штрафних санкцій. А це на сьогоднішній день, зважаючи на економічний стан підприємства, не є можливим, оскільки може критично позначитися на нашій життєдіяльності".

Закінчення номінацій на газ наразі не стосується деяких закладів соціальної сфери. Соціальні заклади з автономними системами опалення, наприклад, лікарні мають ресурс газу в тому обсязі, який вони замовили і оплатили за ринковими цінами. З ними питання вирішуватиметься в індивідуальному порядку по мірі закінчення обсягу замовленого газу.

Ольга Сідлецька

0
0
0
9
Сьогодні у Житомирі Сьогодні у Житомирі
Від криміналу до культури: млявий прогрес житомирських медіа Від криміналу до культури: млявий прогрес житомирських медіа
«Дерибан» на будівництві житомирських амбулаторій «Дерибан» на будівництві житомирських амбулаторій Газове підприємство обходить заборони АМКУ Газове підприємство обходить заборони АМКУ На Житомирщини з’являться відкриті дані про комунальне майно На Житомирщини з’являться відкриті дані про комунальне майно У Житомирі ГЕС знищує екосистему на річці Тетерів. ВІДЕО У Житомирі ГЕС знищує екосистему на річці Тетерів. ВІДЕО
Коментарі (7)
 • Sergey Zaytsev

  Эту ОПГ, давно пора разогнать
 • Galina Biliachenko

  цікаво: а які ж об'єкти почали опалюватись? сподіваюсь, хоч дитячі заклади почали опалюватись. благо, що на вулиці такe тeпло ці дні, а що далі?

  Galina Biliachenko reply Galina Biliachenko

  Людмила Салогуб мабуть, що своі кабінeти повключали)

  Людмила Салогуб reply Galina Biliachenko

  Нет, не включены детские сады
 • Борис Хабазня

  А давайте для разнообразия накажем всё руководство Житомиргаза.  Только не замечанием, а отменить премии в "убыточной" организации, которая не справляется со своими функциями. ВСЕМ отменить.  И провести аудит, чтобы не ныли, что денег нет.
 • Peter Khabaznya

  Что, опять неожиданно наступила зима?
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

17:55 На сесії міськради виділили кошти на продовження ремонту тротуарів 17:30 Норвезькі благодійники передали автомобіль для Центру екстреної допомоги у Житомирі 17:00 Депутати міськради змінили порядок розгляду електронних петицій 16:40 Педпрацівникам ДНЗ Житомира встановлено надбавку 15 % Від читача 18:45 Як за 2 місяці заробити більше ніж за рік в Україні! Правда про заробітки, яку не розкаже ніхто! 16:20 "Bus of geroes" знову відвідає Францію 16:00 Музичній школі № 4 м. Житомира присвоїли ім'я Лесі Українки 15:40 Ціна на ліки з початку року зросла менше, ніж вартість одягу або послуг ЖКГ 15:19 На шляху Житомир - Чернівці вже влаштовано майже 3,5 тис. тонн асфальтобетону 15:05 Нардеп від Житомирщини Сергій Пашинський вже "засіває гречкою" свій виборчий округ 15:02 Прокуратура Житомирщини спільно з податківцями  викрила незаконну діяльність з розповсюдження фальсифікованого алкоголю 14:39 Депутати обласної ради 23 травня зберуться на чергову сесію 14:19 У Баранівці чаркування закінчилося ножовим пораненням 14:01 Чи потребує аліментів повнолітня дитина, що навчається 12:40 Президент України призначив трьох суддів на Житомирщині 12:20 На сесії міської ради затвердили Статут міської територіальної громади 12:13 В Житомирі закінчуються роботи з благоустрою для експозиції підземелля навпроти автодорожнього коледжу 12:01 Увага! До закінчення кампанії декларування залишилось 5 робочих днів 11:37 На Житомирщині на ЗНО-2019 зареєструвалося майже 12 тис. абітурієнтів 11:25 Житомирян запрошують на кастинг для зйомок у серіалі «Слов’яни»
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up