У міськраді запевнили, що відповідальність за якість продукції несе посачальник та чи було нашпиговане м'ясо поганим — не впевені

У вівторок, 6 лютого, представники влади запросили журнілістів аби донести до громадськості інформацію щодо ситуації, яка склалася з постачанням м'яса у навчальні заклади міста.

У  міськраді запевнили, що відповідальність за якість продукції несе посачальник та чи було нашпиговане м'ясо поганим — не впевені

За словами зуступника міського голови Матвія Хренова, сьогодні зібралася робоча група, яка вивчала постачання м’яса, і взагалі постачання продуктів харчування у навчальні заклади міста. Для того, щоб ця група була максимально ефективною, в її склад були додані представники перевіряючих органів.

«Рішенням цієї групи було визначено, що крім тих дозвільних документів, які видаються постачальникам згідно законодавства, протягом місяця ми перевіримо всіх постачальників незалежними експертизами, які будуть визначатися управлінням освіти. І в першу чергу буде перевірено м'ясо, птиця та риба. Хочу зазначити, що згідно чинного законодавства, а воно було істотно оновлено за останні роки, вся відповідальність щодо постачання продуктів харчування покладається на постачальника. Він за власний кошт на кожну партію отримує необхідні документи, які видаються йому держспоживслужбою, тому кожна партія проходить там перевірку. А коли заклад освіти приймає продукти, то вже далі він сам несе відповідальність за зберігання та утримання продуктів харчування. Тому до моменту постачання, повна відповідальність за якість продукта харчування згідно законодавства покладається на постачальника», — зазначив Матвій Хренов.

Також чиновник повідомив, що робоча група прийняла рішення — оприлюднити документи на продукти харчування для того, щоб батьки могли їх бачити.

«Усі документи  будуть оприлюненні, вони будуть постійно оновлюватися взалежності від того, яка партія продуктів харчування буде поступати до закладу. Оприлюненні вони будеть на сайтах, які відкриються незабаром і фізично їх можна буде побачити на стендах інформації в кожному закладі освіти. Також коли робоча група буде запрошувати фахівців для забору продуктів харчування ми обов'язково запрошуватимемо представників батьківських комітетів, для того, щоб вони бачили, що дійсно відбувається забір і яких саме продуктів», — додов заступник міського голови.

Варто додати, що в кожному закладі створена своя комісія, в яку входить керіник закладу, шеф-повар, медична сесетра та інші.

«Адже  є дуже багато випадків, коли за минулий рік ця комісія повертала назад продукти харчування, тому що вони були в неналежному стані. Також є комісія на рівні управління освіти, яка контролює якість продуктів. Це саме та комісія, яка минулі роки також робила незалежне тестування м'яса. Тогоріч вони виявляли недоліки і з такими постачальниками ми розірвали договори. Додам, що за останні два роки було оновлено 11 харчоблоків в ДНЗ та у 9 школах. Звичайно це ще не повна потреба, цей процес потрібно оновлювати, але контроль з боку місцевих органів влади щодо харчуваня дітей в закладах освіти дуже високий», — наголосив Матвій Хренов.

На запитання журналістів чи отримала міська влада результати експертиз щодо перевищення якихось домішок у м'ясі та чи виявили правоохоронці причетність працівника мської ради до постачання м'яса в заклади освіти, то нажаль тут чиновники «розводять руками».

«Нам ще не показали жодних результатів  експертизи, взагалі ніяких, що десь щось було перевищено були тільки слова, ми насправді їх дуже очікуємо. Також дуже цікава ситуація, тому що жодних обвинувачень людині (працівнику міськради) висунуто не було. У цієї людини була проведена перевірка і на цьому все», — повідомив Матвій Хренов.

Тож, що покажуть результати перевірки і чи понесуть покарання винуватці ситуації, яка склалася з постачанням м'яса, побачимо згодом.

Алла Гетьман

Новини за темою
Коментарі
17:55 Представники Житомирщини привезли у Литву "Мрію" 17:20 Житомирщина отримала від Федерації сучасного п’ятиборства України лазерні пістолети для підготовки дітей 17:03 З 2017 року безготівковою оплатою в міському транспорті скористались більше 3 млн разів 16:23 Нові жертви шахраїв, або як позбутися грошей на рахунку за допомогою телефона 16:20 Прокуратура Житомирщини забезпечила розгляд 116 справ про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією 16:20 Протестувальники знову вимагали звільнення начальника САД у Житомирській області 16:00 У північних лісах області розквітли орхідеї 15:45 Нові міфи про субсидії: перебування за кордоном більш ніж 60 днів, дарування чи успадкування майна, сплата ЄСВ 15:20 Снаряди замість грибів відшукав любитель "тихого полювання" у Бердичівському районі 15:04 У Житомирі презентують «Естетику жебрацтва» Дмитра Корчинського 14:46 Житомирський "Вій" високо відзначили на міжнародному фестивалі 14:20 За останні спекотні дні у Житомирському районі - двоє потопельників 14:03 Обов’язкові щорічні медогляди держслужбовців буде скасовано

19 червня група піротехнічних  робіт Управління ДСНС України  у Житомирській області знищила 5 боєприпасів часів минулих війн.

Вистава «Вій» житомирського драмтеатру отримала високу оцінку на фестивалі «Мельпомена Таврії».

Про це повідомила на своїй сторінці у Фейсбук Уляна Супрун.

Молодиків затримала поліція охорони, - повідомляє управління поліції охорони в Житомирській області.

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up