У Коростені відбувся Міжнародний фестиваль дерунів

У Коростені відбувся Міжнародний фестиваль дерунів

У Коростені 14 вересня тисячі людей поринули в українські традиції та древлянську самобутність, відчули смак неперевершених поліських смаколиків на ХІ Міжнародному фестивалі дерунів.

Завітали на «дерунярське» свято й голова обласної ради Володимир Ширма та голова облдержадміністрації Віталій Бунечко, - інформує пресслужба обласної ради.

Цього року фестиваль проходить під девізом «Перевершимо себе» - у кількості учасників, у гостинності і смакоті, толерантності і культурі, гастрономічному колориті.

На фестивалі коростенські господині, представники сусідніх районів Житомирщини, кухарі з різних регіонів та інших країн демонструють своє мистецтво приготування дерунів та різних страв з картоплі. Всі бажаючі можуть проголосувати за найсмачніший дерун, який їм сподобається найбільше.

Як і кожен рік, у центрі уваги - міський голова Володимир Москаленко, який проводить майстер-клас із приготування дерунів від мера за власним рецептом. Посмакував «мерського» деруна й голова обласної ради Володимир Ширма та відзначив, що «мер Коростеня започаткував гарну традицію – проведення такого фестивалю. Щорічно в цю пору року Коростень стає своєрідною «меккою»  для поціновувачів дерунів, а їх випікання власноруч самим міським головою - це вже «родзинка» фестивалю, що створює гарний настрій усім відвідувачам свята, і на цей майстер-клас чекають всі, на нього їдуть звідусіль».

Під час фестивалю дерунів проводяться різноманітні конкурси, виступи народних фольклорних та творчих колективів, древлянське триборство, танцювально-розважальна програма.

Цього року гості та учасники фестивалю долучились до акції «Зробимо Україну чистою – я частина України. Фестиваль без пластику».

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

keyboard_arrow_up