У Коростені помітили отруйного павука

У Коростені помітили отруйного павука

Мешканці міста побачили незвичного павука у себе у дворі.

За допомогою Інтернету ідентифікували комаху як хеіракантиума або жовтосумчатого колючого павука, - повідомляє КОРОСТЕНЬ today.

Як повідомляли українські ЗМІ, цей вид павуків - не рідкість на півдні України.

За словами ученого і екоактивіста, доктора біологічних наук Івана Русева, спочатку ареал цього павука охоплював субтропіки Середземномор’я, Малу, Передню і Центральну Азії, але в останні десятиліття у зв’язку з глобальним потеплінням він сильно розширився.

Зараз “золотий” павук зустрічається у багатьох місцях Одеської, Кіровоградської, Дніпропетровської і Запорізької областей України.

Павуки досягають довжини 15 мм. Полюють вночі. Зазвичай ховаються в листі трав’янистих рослин, згорнутих в трубочку.

Іноді ці павуки нападають на людину. Хеіракантіум – володар найбільш токсичної отрути на європейському континенті. Хоча отрута павука і не смертельна, але укус дуже болючий.

“Після укусу у людей з гострою алергічною реакцією піднімається температура, починає боліти не тільки місце укусу, але і все тіло. Німіють ноги, підвищується дратівливість. У важких випадках симптоми проходять приблизно через десять днів. Відпочиваючи на морі поблизу травостою або працюючи в саду, не слід забувати про елементарні заходи безпеки”, – повідомив Русев.

Відомо, що цих павуків притягує запах нафти і бензину. Це викликає проблеми з бажанням комахи сплести павутину біля рухового апарату автомобіля, що  призводить до несправності транспортного засобу.

 

Коментарі (3)
 • Натали

  Скоро не только такие будут.  Одной из причин тому есть,  тот факт,  что леса не обрабатываются вообще много лет,  только вывозят.  Вот оно и разводится всякое.  Змеи массово,  комары, мошка кусючая -  от укуса место разносит раз в 10 больше.
 • Светланка Сметанка

  ДЕ ТА ГІДОТА ВЗЯЛАСЯ В УКРАЇНІ? СКОРІШЕ  ПОДІБНУ МЕРЗОТУ - ГІДОТУ  ВИВОДЯТЬ В ЛАБОРАТОРІЯХ, ЯК  І  КОМАРІВ - ГИГАНТІВ!!!
  ПИТАННЯ - ЧОМУ У МІСТІ  НЕ ОПРИСКУЮТЬ ДЕРЕВА З САМОЛЬОТІВ? В МІСТІ ПОВНО  КЛІЩІВ,  ЯКИХ ЗАНОСИТЬ ВІТРОВ У БУДИКІ... КОМАРІВ ЛЕГІОНИ, ЯК СЛОНИ ЗАЇДАЮТЬ ЛЮДЕЙ!!!

  Светлана Панченко reply Светланка Сметанка

  Svetlanka Smetanka капс отожмите пожалуйста
Найчастіше Найчастіше
keyboard_arrow_up