Трагедія Ан-26: загиблих курсантів із Житомирської області посмертно нагороджено медаллю «За військову службу Україні»

Трагедія Ан-26: загиблих курсантів із Житомирської області посмертно нагороджено медаллю «За військову службу Україні»

Президент України відзначив 27 військових – курсантів Харківського національного університету Повітряних сил імені Івана Кожедуба – медаллю «За військову службу Україні», 26 з них – посмертно.

 Відповідний Указ № 421/2020 Глава держави підписав сьогодні, 6 жовтня.

Нагадаємо, що на борту літака Ан-26, який зазнав катастрофи 25 вересня 2020 року, було 20 курсантів Харківського національного університету Повітряних сил імені Івана Кожедуба та сім членів екіпажу. На місці трагедії загинули 25 осіб, курсант Віталій Вільховий помер у лікарні від отриманих ран. Ще один курсант – В’ячеслав Золочевський, вижив і був госпіталізований.

Двоє загиблих курсантів із Житомирської області – Богдан Матвійчук із м.Новограда-Волинського та Дмитро Студінський – житель смт Озерного Житомирського району.

“За самовіддане служіння Українському народові, зразкове виконання військового обов’язку постановляю:

Нагородити медаллю «За військову службу Україні» 

МАТВІЙЧУКА Богдана Миколайовича (посмертно) — солдата

СТУДІНСЬКОГО Дмитра Віталійовича (посмертно) — солдата”, – йдеться в Указі Президента.

Довідково. Відзнаку Президента України — медаль «За військову службу Україні» встановлено Указом Президента України від 05.10.1996 №931/96. 

Відповідно до Положення, затвердженого даним Указом, відзнакою Президента України — медаллю «За військову службу Україні» нагороджуються військовослужбовці Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Прикордонних військ України, внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Цивільної оборони України та інші особи.

Нагородження медаллю «За військову службу Україні» провадиться:

за особисту мужність і відвагу, самовіддані дії, виявлені у захисті державних інтересів України;

за досягнення високої бойової готовності військ і забезпечення обороноздатності України;

за зразкове виконання військового обов’язку;

за виконання спеціальних завдань щодо забезпечення державної безпеки України;

за заслуги в охороні державного кордону України;

за 25 років бездоганної військової служби.

Нагородження медаллю «За військову службу Україні» може бути проведено посмертно.

 

 

 

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
12:41 Ветеранів і ветеранок запрошують на курси координаторів з охорони здоров’я, безпеки та навколишнього середовища (HSE) 12:19 Заволоділи 916 тис. грн бюджетних коштів під час ремонту: підряднику та інженеру з технагляду повідомлено про підозру 12:00 У Бердичеві внаслідок пожежі в гаражі згорів автомобіль photo_camera 11:43 Синдром Аспергера: сучасне трактування та підходи до підтримки Від читача 01:26 Мешканців Житомирської області закликають бути напоготові через загрозу з боку північного сусіда. 11:21 Мінцифра: Верифікуйте Starlink у всіх відділеннях Нової пошти й Укрпошти 11:00 Сімох дітей-втікачів повернули додому житомирські поліцейські з початку року 10:39 Житомир втратив мужнього Захисника і патріота Сергія Виглядовського 10:18 Поліція розпочала кримінальне провадження за фактом побиття чоловіка в Овручі 10:00 Графіки відключення електрики на середу, 18 лютого 09:40 Протиповітряною обороною ліквідовано 100 ворожих БпЛА 09:20 Оперативна інформація станом на 08.00 18.02.2026 щодо російського вторгнення 09:00 18 лютого: яке сьогодні свято, прикмети, іменини і погода у Житомирі 17:53 МОН: Розпочалося подання заявок на участь у пілоті «Гроші ходять за вчителем» 17:00 Відкрито виконавче провадження щодо стягнення майже 540 тис. грн. збитків за забруднення річки Гнилоп’ять внаслідок діяльності ТОВ «КЕС» 16:20 З 15 лютого стартувала нерестова заборона на вилов щуки 16:01 ОСББ та власники приватних будинків зможуть отримати пільгові кредити на енергоавтономність 15:40 28-річна житомирянка під дією наркотиків викликала поліцію — жінка відповість перед законом за неправдивий виклик і зберігання нароктиків 15:22 Сьогодні зранку 10 котелень міста були вимкнені через різкі перепади напруги в електромережі 15:00 У Житомирі та Тернополі припинено виробництво контрафакту – вилучено понад 1000 літрів алкоголю та понад 5100 пачок цигарок photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up