Світла пам'ять перших Героїв Революції Гідності вшановується сьогодні, 22 січня

Світла пам'ять перших Героїв Революції Гідності вшановується сьогодні, 22 січня

Саме цього дня, рівно 4 роки тому, відкрився трагічний літопис загиблих Героїв Революції Гідності. Першими кривавими жертвами Євромайдану стали Сергій Нігоян,  Михайло Жизневський та Юрій Вербицький.

Про це йдеться на сайті Житомирської міської ради.

Сергій Нігоян, 20-річний учасник Євромайдану,  приїхав до Києва 8 січня з Дніпропетровської області. Сергій - уродженець і житель села Березнуватівка Дніпропетровській області. Його сім'я переїхала в Україну, рятуючись від війни в Нагірному Карабасі. Колишній студент Дніпродзержинського коледжу фізичного виховання. Загинув під час зіткнень на вулиці Грушевського. Отримав три вогнепальні поранення - в голову, шию і груди. За громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності, Сергію Нігояну посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» .

Михайло Жизневський, громадянин Білорусі. Михайлові було 25 років. З Білорусі він емігрував до України в 2005 році з політичних мотивів. Жив і працював у Києві та Білій Церкві. З перших днів брав участь в охороні Євромайдану. Загинув під час зіткнень на вулиці Грушевського. Отримав наскрізне поранення в серце. За особисту мужність та героїчне відстоювання засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції Гідності, Михайлу Жізневському посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка».

Юрій Вербицький22 січня 2014 з'явилася інформація про те, що в Бориспільському районі Київської області виявлено понівечений труп, з головою, обмотаною скотчем. У вбитому родичі впізнали Юрія Вербицького. Юрій приїхав на Майдан 20 січня, він не брав участь в опорі на Грушевського, не перебував ні в яких громадських організаціях. Юрію було 50 років, він був сейсмологом, захистив кандидатську дисертацію. За громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності, Юрію Вербицькому посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка».  

 

 

 

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

keyboard_arrow_up