Сезон полювання на пернату дичину стартує 8 серпня: правила і застороги

Сезон полювання на пернату дичину стартує 8 серпня: правила і застороги

Днями полювання є субота, неділя, середа, а на дичину, вирощену на фермах та випущену в угіддя під постріл, днем полювання є четвер, - нагадує Державна екологічна інспекція Поліського округу.

Відповідно до Закону України «Про мисливське господарство та полювання» мисливці мають право полювати з наступними документами:

- посвідчення мисливця;

- щорічна контрольна картка обліку добутої дичини і порушень права полювання з відміткою про сплату державного мита;

- дозвіл на добування мисливських тварин (ліценція, відстрільна картка, дозвіл на діагностичний та селекційний відстріл);

- відповідний дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю у разі її використання;

- паспорт на собак мисливських порід.

Для збільшення пропускної спроможності мисливських угідь обласної організації УТМР прийняті такі норми відстрілу пернатої дичини мисливцем за день полювання:

качки – 3 шт.; ниркові – 1 шт.; гуси – 1 шт.; лиски – 3 шт.; перепілку – 10 шт.; кулики – 5 шт.; голуби – 5 шт.

За незаконне добування або знищення птахів нараховуватимуться такі збитки:

гуси, куріпка сіра – 2 тис. грн.; голуби, качки, кулики, лиски, перепілка – 1 тис. грн.

Також передбачена адміністративна відповідальність за порушення правил полювання у вигляді штрафу: на громадян від 102 грн до 1020 грн., на посадових осіб від 510 грн до 1530 грн.

Державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Поліського округу разом з представниками Національної поліціі та обласних управлінь лісового та мисливського господарств здійснюватимуться заходи по виявленню браконьєрів на території Житомирської та Рівненської областей.

Шановні громадяни будьте обережні та дотримуйтесь правил полювання! В разі виявлення фактів браконьєрства, прохання повідомляти на телефони «Гарячої лінії» за номерами: 068-717-03-34 та

 

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
12:00 За позовом прокуратури Ушомирській громаді повернуть із незаконного володіння 22 га бурштиноносних земель 11:39 Весна — час подбати про себе: які обстеження варто пройти жінкам 11:25 Редакція «20 хвилин Житомир» отримала грант від Інституту масової інформації за підтримки ЄС 11:21 Житомирщину відвідав Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній Від читача 16:03 Історія єнота Тосі: шлях від недовіри до нового життя 11:00 Віталій Бунечко відвідав Новогуйвинську громаду, щоб віддати шану ліквідаторам, які пройшли крізь пекло Чорнобиля photo_camera 10:40 У Чуднові внаслідок пожежі повністю згоріла покрівля приватного будинку photo_camera 10:40 У Житомирі нагородили лауреатів літературної премії імені Василя Земляка photo_camera 10:00 На Коростенщині через пориви вітру величезне дерево впало на автомобіль швидкої допомоги photo_camera 09:38 Вночі Україну атаковано двома балістичними ракетами і 107-ма БпЛА 09:20 Оперативна інформація станом на 08:00 24.04.2026 щодо російського вторгнення 09:00 24 квітня: все про цей день, яке церковне свято, традиції і погода у Житомирі 17:57 Міністерство культури України: Опануй українську мову! 17:00 Віолетта Кумечко виборола бронзову нагороду на чемпіонаті Європи з боротьби самбо серед юніорів та юніорок 16:40 Громади втрачають мільярди: методику оцінки земель курортів потрібно терміново змінити 16:19 Медіаграмотність, кар’єрне консультування та робота з ШІ: підсумки «ESTEAM Camp» 16:07 Загибель 7 працівників від чадного газу у Бердичівському районі – директору фермерського господарства повідомлено про підозру 16:00 Цифрова безбар’єрність у податковій службі 15:50 У Житомирі попрощалися із Захисником Геннадієм Білоусовим 15:40 У Житомирі збережеться прохолодна погода
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up