Щоб уникнути трагедії: дотримуйтесь правил безпеки при відпочинку на воді

З початком купального сезону люди масово вирушають на відпочинок до водойм.
Не замислюючись над правилами безпечної поведінки, купаються у необладнаних місцях, нерідко - у стані сп’яніння, пірнають у воду з човнів та урвищ, запливають далеко від берега. Така необачність стає причиною трагічних наслідків – за 2024 рік на водоймах області загинуло 23 особи, серед яких 2 дитини.
Аби попередити нещасні випадки під час відпочинку на водоймах, рятувальники радять дотримуватись правил безпечної поведінки.
Батькам - не залишати дітей поблизу води без нагляду і переконатися, що їхнє дозвілля буде безпечним. Якщо діти не вміють плавати, не дозволяти їм заходити у воду глибше ніж по пояс, плавати на надувних матрацах або камерах. Трагічно закінчується і пірнання з плотів, човнів, пристаней та інших плавзасобів, а також урвищ. Слід уникати води зі швидкою течією та не запливати далеко від берега.
Після тривалого перебування на сонці не варто пірнати у воду з розбігу, бо різка зміна температури може призвести до судоми кінцівок. Найнебезпечніший ворог відпочиваючих – алкоголь. Під його впливом людина втрачає самоконтроль.
Як свідчить аналіз, трагедії на воді трапляються саме в місцях стихійного відпочинку населення на воді. Купатися безпечно лише там, де є рятувальні пости, а отже і обстежене дно водойм, є можливість своєчасно отримати допомогу, в тому числі і медичну.
Житомирське районне управління Головне управління ДСНС України у Житомирській області попереджає:
Не залишайте дітей без нагляду біля води і під час купання!
Не купайтеся у невстановлених місцях!
Не купайтеся у нетверезому стані - це причина багатьох трагедій на воді!
Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.