Що це? Де це? Як це? Поговоримо про сортування сміття

Що це? Де це? Як це? Поговоримо про сортування сміття

Питання екології сьогодні особливо актуальне. Обговорюють екостиль життя у всьому світі. Сортування сміття – доволі непроста, проте не менш важлива тема, про яку говорять не так часто.

Сортуванням займається невеликий відсоток жителів планети, проте ті, хто більш свідомо підходить до свого життя та намагається не лише зменшити кількість відходів, а і правильно їх сортувати, активно розповсюджують інформацію про свій досвід. Статей на тему того, як правильно розділяти сміття – чимало, проте тих, хто безпосередньо сортує, – десятки. Різні є пояснення: немає куди здавати сміття після сортування, надто довгий процес, а деякі навіть соромляться сортувати, адже навіть ті самі пляшки здавати для них не комільфо. 

То що ж робити? Як правильно сортувати сміття, які переваги сортування, де в Житомирі можна здавати сміття та досвід житомирянки Надії Наймушиної – про це все розкажемо далі.

Як правильно сортувати сміття

Переваги сортування сміття

Сортуючи сміття, ви чітко розумієте, які відходи у вас є, і під час покупок усвідомлюєте, якого сміття вам варто уникнути і як ви його утилізуєте. Для прикладу, простіше придбати овочі без упаковки, адже це буде безвідходне використання. Вам захочеться брати з собою з магазину менше сміття, адже його сортування займає певний час та сили. 

Також варто вказати те, що сортуючи сміття, ви робите простір навколо себе чистішим та доступнішим. Менше засмічуючи природу, ви дбаєте не лише про якість свого життя, але і про майбутнє. Сортування дозволяє заробити, особливо якщо це стосується скла. 

Також сортуючи сміття, ви можете його використати вторинно або продати. Вторинне використання не лише дозволяє піклуватися про навколишнє середовище, а і покращити своє життя. Для прикладу, вторинно можна використовувати скляні банки, дерев’яні піддони, коробки, металеві бляшанки.

Головне – це те, що ви піклуєтеся про природу і своїм прикладом мотивуєте інших займатися сортуванням також.

Де у Житомирі здавати сміття

Студенти та співробітники кафедри екології гірничо-екологічного факультету Житомирського державного технологічного університету розробили спеціальні листівки, де зібрали інформацію про пункти збору у Житомирі паперу, пластику, металу, скла, батарейок і люмінесцентних ламп.

На даних листівках написані наступні адреси, де можна утилізувати сміття.

Папір:

Пластик:

Метал:

Скло:

Батарейки:

Лампи:

Інтерв’ю з експерткою

Сортування сміття – тема, яка цікавила її не один рік. Читала, вивчала, цікавилася, тепер – сортує сама. Житомирянка Надія Наймушина про свій досвід сортування, складнощі та переваги. 

Валерія Наумова

 

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
keyboard_arrow_up