Що буде з "хрущовками" і їх мешканцями: уряд має план

Що буде з "хрущовками" і їх мешканцями: уряд має план

Уряд хоче реконструювати "хрущовки", а мешканців переселити в нове житло. Коефіцієнт відшкодування за старе житло становить 1,5.

Реконструювати "хрущовки" за згоди щонайменше 75% власників квартир та іншого нерухомого майна в межах кварталу або мікрорайону пропонує Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України. Про таке повідомляє "Радіо Свобода".

"Сьогодні в чинному законі 2006 року щодо реконструкції застарілого житла прописана обов'язкова згода 100% мешканців будинку. Тобто, відмова навіть одного жителя, який прописаний у квартирі такого будинку, виключає можливість проведення реконструкції. Навіть якщо вся решта жителів повністю підтримує це рішення. Це не зовсім правильно", – наголосив заступник міністра Лев Парцхаладзе.

Він стверджує, що коефіцієнт відшкодування за старе житло становить 1,5.

"Тобто при переїзді в новий будинок вам повинні дати квартиру на 50% більшу. Це стало основною причиною того, що реновація застарілого житла в Україні так і не змогла розпочатися на практиці", – додав він.

Таким чином, законопроєкт передбачає можливість здійснення реконструкції застарілого житла різної поверховості, а не лише до п’ятьох поверхів. Згідно з документом, якщо власники квартир, попри згоду понад 75% мешканців, відмовляються залишати домівку, відселення відбувається в примусовому порядку за рішенням суду.

Коментарі (6)
 • Романчук Корнійчук Світлана

  Хай дадуть!
 • Vasyl Kobyletskiy

  Це все реально хіба що для Києва чи міст мільйонників, де земля дорога. В Житомирі навряд якийсь забудовник на таке погодиться.
  Ось до речі передача, де розбирали цей законопроект
  https://youtu.be/PH9mnG_3NKs
 • Галина Ходжаєва Чорнобук

  Чекаємо не дочекаємось!
 • Elena Malinovskaya

  через лет 100
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

keyboard_arrow_up