Різдвяний ярмарок та відсутність святкової атмосфери на Михайлівській: що житомиряни обговорювали у Facebook за тиждень

Різдвяний ярмарок та відсутність святкової атмосфери на Михайлівській: що житомиряни обговорювали у Facebook за тиждень

Різдвяний ярмарок переїхав, а на Михайлівській не буде світлових новорічних картинок – такі теми житомиряни обговорювали найактивніше у мережі Facebook протягом минулого тижня.

З вулиці Пушкінської прибрали ярмарок через численні скарги

Різдвяний ярмарок та атракціони вирішили перенести з вулиці Пушкінської на майдан Корольова та вулицю Малу Бердичівську.

Таке рішення ухвалили 23 грудня на позачерговому засіданні виконкому Житомирської міської ради.

«В рішення "Про проведення новорічних та різдвяних заходів у Житомирській міській територіальній громаді" вносяться зміни в пункти 3 і 5 та пункт 6. Враховуючи звернення суб’єктів господарювання та рішення комісії з організації сезонної, святкової, виїзної торгівлі, вносяться зміни, а саме: новорічний ярмарок переноситься з вулиці Пушкінської на майдан імені Корольова та частково на вулицю Малу Бердичівську», – доповіла на засіданні заступниця начальника управління культури Наталія Марчук.

Мер Сергій Сухомлин також зауважив, що організатори розмістили атракціони фактично під багатоповерховими будинками, є скарги людей.

Житомиряни підтримали таке рішення, проте було незрозуміло, чому ж так не зробити одразу.

 «Цього року вся організація дивна – що декорації, що розміщення. Чому в парку Гагаріна не влаштовувати новорічні свята? Ялинку поставили в арці, вздовж центральної алеї будиночки, по дорозі справа чи зліва атракціони (одну полосу дороги для транспорту залишити). Парк – це саме те місце для народних гулянь, де ніхто не заважатиме перенавантаженому транспортом місту», – говорить Elena Goncharenko.

«Дуже правильне рішення. Як взагалі можна було таке спланувати – розваги у людей під вікнами?» – прокоментувала Ann Shimko.

«Треба було поставить меру під вікна», – запропонувала Юлия Павлюк.

«Це ж розміщення хтось погоджував, і гроші за це отримує», – написав Alexej Chepornuk.

 «Вгадайте, за чий рахунок те все добро будуть переносити?» – ставить очевидне питання Vadym Kolomiiets.

 «Так, дійсно правильне рішення. Добре, що дослухалися до людей. А атракціони дійсно можна в парку поставити. Нікому не будуть заважати», – підтримала рішення Іра Марти.

Михайлівська цьогоріч без гобопроєкторів

На вулиці Михайлівській у Житомирі комунальники встановили гобопроєктори, подаровані місту у 2019 році. Ялинки, сніг та зорі з’явилися на фасаді Свято-Михайлівського кафедрального собору. Щоправда, храм цьогоріч став єдиною будівлею, де транслюються різдвяно-новорічні зображення.

«Цього року ми встановили два гобопроєктори з "виходом" на Михайлівську церкву. Вони транслюють ялинку та сніг. Більше проєкторів встановлювати не будемо. Так, спочатку планували змінити ті декорації, що ми бачили два роки поспіль, але потім отримали доручення з міської ради взагалі їх не встановлювати, за винятком тих, що освічують собор», – розповів журналістам директор КП «ЕМЗО «Міськсвітло» Сергій Ковальчук.

Житомиряни почали висувати свої версії, куди ж могли зникнути проєктори.

«Світло подорожчало. Витрати великі», – прокоментувала Anna Sergiychuk.

 «А что, в этом году весь Житомир наказан за что-то?» – розмірковує Katerina Bortnik.

 «Влада економить електроенергію. Якщо вже дійшло до можливості віялових відключень, то проєктори можуть і потерпіти», – коментує Юлія Шевченко.

 «Да відмініть вже все до біса, для чого людям свято?!» – емоційно висловилась Катюша Голумбйовская.

 «Так всі ж кошти пішли на головну ялинку міста, нема чого людей балувати», – зазначила Oksana Polishchuk.

«Нет новогодней елки, нет прожекторов, нет, нет, нет... Зато денег на всякую ерунду спустили немало, типа фотозон непонятных. И да – а где искусственная елка, купленная ранее за большие деньги?» – згадав про ялинку Роман Марчук.

 «Цей рік споганили весь настрій! На що пішли кошти? Це жах! Так, ялинка жива, але прикраси бажають кращого, фотозони ніби для одчіпного, та ще і такої краси лишили. Сумно. Навіть дітям немає що показати!» – говорить Анна Бусыгина.

 «В цій ситуації бачу позитив, бо люди будуть шукати інші локації для культурного та тверезого відпочинку. Оскільки Михайлівська буде буденною, то згадаємо, що у Житомирі є гарні бібліотеки, арт-кафе та музеї», – мислить позитивно Людмила-Ладаслава Лобачова.

 «Шкода, ці ілюмінації хоч якось би компенсували недолугу ялинку», – пише Алена Полищук.

 «Даже нету смысла идти на ёлку вечером, фотозоны, ёлка – в общем ничего там интересного нету на этой Мехалке, зато карманы набили себе те, кто сидит в кабинетах и отвечает за праздник...» – пише Ольга Лойко.

«Сами-то у себя поукрашали, а для города ничего нормально не сделали», – каже Алла Долгерт.

«Цьогоріч зробили все, як для відчіпного. Ялинка жива, так... Та розміщена в такому закутку, що одразу і незрозуміло, що це головна ялинка міста. Ярмарок перенесли в інший закуток, до якого від Михайлівської топати чимало. Загалом по центру міста зовсім не помітно новорічного настрою», – підсумував Андрій Кравець.

Анна Сергієнко

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі (1)
  • Денис Корбут

    Что что мы абосрались в этом году

keyboard_arrow_up