Річниця виведення військ з Афганістану: Житомир вшанував пам'ять загиблих воїнів-інтернаціоналістів

У день 29-ї річниці виведення військ з Афганістану кілька сотень людей пройшли ходою центральною вулицею Житомира до памятного знаку загиблим воїнам-афганцям на Новому бульварі.

Річниця виведення військ з Афганістану: Житомир вшанував пам'ять загиблих воїнів-інтернаціоналістів

Традиційно, в цей день вшанували пам’ять тих, хто не повернувся живим із Афганістану. Окрім загиблих, згадали і тих афганців, які сьогодні вирушили боронити цілісність держави.

 

 

«Коли я прийшов служити, мене направили до Афганістану, прийнявши присягу, я зрозумів, що головне моє завдання – виконати військову присягу, аби моя родина отримала мене додому живого і зорового. Війна не закінчує стріляти, вона стріляє в наші душі та тіла донині. Прикро, що йде війна на сході, де наші діти і онуки взяли до рук зброю та вооють там, захищаючи державу», — розповів голова Житомирської міської спілки ветеранів Афганістану Юрій Панасюк.

 

 

Голова обласної спілки ветеранів Афганістану Павло Ментов побажав своїм бойовим побратимам жити далі, та згадати про своїх близьких, які потребують їх тепла та уваги.

«Наші борги перед державою закінчилися. Хочу щоб ви згадали, що у вас є борги перед сім'єю, перед дітьми, перед онуками, перед коханою дружиною. Краще виконувати ці борги, ніж які ми виконували далеко за межами нашої Батьківщини. На жаль, і на східному фронті понад двісті осіб, наших братів, вже загинуло», — сказав Павло Ментов.

 

 

Ветеран війни Дмитро Миколайович, згадуючи «афганське пекло журналістам «20 хвилин» розповів, що сьогодні ставлення влади до афганців неоднозначне.

«Афган – це рана, яка ніколи не загоїться, вона не перестає боліти. Ми віддали свій обовязок, натомість до нас не завжди по-людські відносяться, я дивуюсь просто як влада виплачує пенсії, як познімала майже усі пільги. Це звісно на їх совісті, та ми потребуємо гуманного ставлення до себе», - розповідає воїн-ветеран Дмитро Миколайович.

 

 

По закінченню мітингу-реквієму присутні вшанували загиблих хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам’ятного знаку «Чорний тюльпан».

Нагадаємо, війна в Афганістані забрала життя понад 15 тис. осіб, з них – 3360 українців. Більшість афганців і надалі продовжують захищати країну на сході.

Аліна Бойко

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up