Правила вигулу собак: корисна інформація для власників тварин

Правила вигулу собак: корисна інформація для власників тварин

Існують певні вимоги до вигулу собак, правила поводження з ними у громадських місцях, а також санкції за їх порушення згідно з законодавством України.

Усе це створено для того, аби забезпечити безпеку як оточуючих людей, так і самої тварини.

Особа, яка супроводжує тварину, зобов'язана:

 • забезпечити безпеку супроводжуваної тварини, оточуючих людей і тварин, а також майна від заподіяння шкоди супроводжуваною твариною;
 • забезпечити нашийником з особистим номерним знаком;
 • здійснювати вигул собак на повідку потенційно небезпечних порід собак та собак, що визнані небезпечними, обов'язково на короткому повідку (не більше 1,2 м) і в наморднику.

Дозволяється вигулювати собак на прибудинкових територіях з тильної або технічної сторони будинку.

Відео дня

Забороняється:

 • супроводжувати тварин особам у стані алкогольного або наркотичного сп'яніння;
 • супроводжувати потенційно небезпечних собак та собак, які визнані небезпечними, особам, яким не виповнилося 16 років, які мають психічні захворювання або фізично неспроможні керувати твариною;
 • приводити тварин (крім собак-поводирів) у приміщення магазинів і кафе (крім спеціалізованих магазинів для тварин), об'єктів громадського харчування, установ охорони здоров'я, освіти та культури, на територію дитячих та спортивних майданчиків та здійснювати їх вигул на території цих закладів;
 • залишати тварин бездоглядними. Бездоглядні тварини підлягають вилову із подальшим утриманням у притулку безпритульних тварин.

За порушення таких правил передбачено відповідальність за ст. 154 (Порушення правил тримання собак і котів) КУпАП, санкція статті — попередження або накладення штрафу від 170 до 340 гривень. У випадку, якщо тварина спричинила заподіяння шкоди здоров’ю людини або її майну, — штраф сягає від 1700 до 3400 грн з конфіскацією тварини.

 

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі (2)
 • Людмила Томашевская

  До чого доходять деякі власники тварин, - випускають з квартири    своїх  улюбленців в притик, і  воно робить свою справу прямо в ліфту. Власник жодного разу не прибрав,  прибиральниця ліфт не миє, хто хоче підняти воду  в чистоті,  -  або миє, або застеляє  підлогу.
 • Светлана Юзефович

  І забирати з собою в кульок, собоче добро, після вигулу, сніг розтанув і не можливо пройти ні по тротуарі ні по траві, одні кучі.

keyboard_arrow_up