Пожежна безпека, недостатнє фінансування, нестача кадрів: в облраді обговорили проблеми інтернатних установ

Питання функціонування інтернатних установ системи соціального захисту населення області розглянули 11 лютого на нараді, яку провів голова обласної ради Володимир Ширма.
Участь у нараді взяли заступник голови облдержадміністрації Віра Рогова, директор департаменту праці, соціальної та сімейної політики облдержадміністрації Юрій Прокопець, депутати обласної ради, керівники інтернатних закладів,- інформує пресслужба обласної ради.
На нараді обговорили питання пожежної безпеки закладів, на вирішення яких потрібно 4,1 млн грн; підвищення рівня заробітної плати працівників установ; питання нестачі кадрів, особливо лікарів та середнього медичного персоналу.
Звертаючись до директорів, голова обласної ради Володимир Ширма зупинився на Ходорківському інтернаті, де виявлено порушення вимог пожежної безпеки, і де нині вже призначено виконувача обов’язків директора, оскільки попередній керівник подав заяву на звільнення.
Володимир Ширма зазначив, що керівники установ, аби вирішити поточні проблеми, подекуди мають приймати непопулярні, кардинальні рішення.
- «Ви, як керівники, маєте брати на себе відповідальність за ті заклади, які ви очолюєте. Якщо бачити проблему, то шукайте шляхи, подавайте пропозиції і будемо разом все це вирішувати. У багатьох закладах є проблеми з пожежною безпекою, так як в Ходорківському психоневрологічному інтернаті, але не потрібно чекати, коли прийдуть фахівці і вкажуть на ці порушення. Ви маєте мобілізовувати ресурси, визначати для себе стратегічні, першочергові питання і вирішувати їх. Це наші комунальні заклади, і від того, як керівник спрогнозує свою роботу, залежить як функціонуватиме заклад, в яких умовах проживатимуть підопічні», - наголосив Володимир Ширма.
Обговорили на нараді й рівень заробітної плати. Як зазначив директор департаменту Юрій Прокопець, на поточний рік закладено всі необхідні суми коштів, аби виплачувати заробітну плату працівникам інтернат них установ в повному обсязі. Водночас фахівці наголошують на необхідності звернутися до Уряду щодо підвищення рівня оплати праці працівників інтернатних установ системи соціального захисту населення.
Варто зазначити, що в області функціонує 15 інтернатних установ, в яких на повному державному утриманні перебуває 2,3 тис. одиноких непрацездатних громадян та людей з інвалідністю. Серед цих закладів – 3 дитячі будинки-інтернати, де виховуються 240 дітей, що за станом здоров’я потребують постійного стороннього догляду, а також комунальна установа «Житомирське вище професійне училище-інтернат», де навчається 278 учнів. На 2020 рік на утримання будинків – інтернатів системи соціального захисту передбачено понад 202 млн грн, з яких майже 40 млн грн – на утримання дитячих будинків-інтернатів, понад 159 млн грн – на будинки-інтернати для літніх людей.
Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.