Поліція та журналісти: партнерство чи протистояння

В рамках всеукраїнської моніторингової компанії дотримання прав журналістів 15 вересня 2017 року в Житомирі відбувся круглий стіл «Поліція та журналісти: співпраця чи протистояння». Проведення публічного заходу приурочено до сумної події в житті України – 16 вересня – дня вбивства журналіста Георгія Гонгадзе.

 

Поліція та журналісти: партнерство чи протистояння

Організатором заходу виступив Інститут масової інформації спільно з Головним управлінням Національної поліції в Житомирській області.

Здійснений впродовж останніх 8 місяців моніторинг в Україні засвідчив 173 випадки порушень свободи слова. В трійці лідерів – випадки перешкоджання журналістській діяльності, обмеження доступу до публічної інформації, погрози та залякування журналістів.

Тільки з початку року на Житомирщині порушено 4 кримінальні провадження за статтею 171 Кримінального кодексу – перешкоджання журналістській діяльності. По вчиненому в червні нападу на журналіста судом винесена підозра двом нападникам. Одне провадження щодо перешкоджання журналістській діяльності в приміщенні обласної ветеранської організації закрите. По усім іншим провадженням слідство наразі триває.

Питання зі сторони ЗМІ торкалися зволікання в процесі розслідування справ, недоліків в роботі слідчих, відсутності можливості своєчасного ознайомлення з матеріалами справи. Своєю чергою заступник начальника слідчого управління ГУНП в Житомирській області Олександр Нерух пообіцяв особисто взяти на контроль усі порушені під час обговорення проблемні питання.

– Я вам пропоную по фактах, де слідчі не роблять свою роботу як необхідно, звертатися до мене особисто. Будемо розбиратися, будемо намагатися виправити ситуацію. Для цього ми й зібралися сьогодні.

Кожна заява на правоохоронця є предметом службового розслідування. І протягом останнього часу багатьох звільнили саме в результаті таких перевірок. Дефіцит слідчих призводить до того, що на одного працівника припадає в середньому сто кримінальних справ. Однак набрати нових працівників, навіть при високій зарплаті, не просто. Наявний брак кадрів існує і серед патрульних та дільничних. Тому для поліції надзвичайно важливим є максимальне поширення інформації про додаткові набори.

Правоохоронці та журналісти відзначили недоліки в спільній комунікації та потребу в більш дієвому співробітництві. Кожна зі сторін виграє, повернувшись лицем один до одного, що, звичайно, змінить поточний стан справ щодо розслідування нападів та перешкоджань журналістській діяльності, і дозволить у майбутньому повністю відновити суспільну довіру до реформованої правоохоронної системи в державі.

 

Коментарі
16:23 Нові жертви шахраїв, або як позбутися грошей на рахунку за допомогою телефона 16:20 Прокуратура Житомирщини забезпечила розгляд 116 справ про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією 16:20 Протестувальники знову вимагали звільнення начальника САД у Житомирській області 16:00 У північних лісах області розквітли орхідеї 15:45 Нові міфи про субсидії: перебування за кордоном більш ніж 60 днів, дарування чи успадкування майна, сплата ЄСВ 15:20 Снаряди замість грибів відшукав любитель "тихого полювання" у Бердичівському районі 15:04 У Житомирі презентують «Естетику жебрацтва» Дмитра Корчинського 14:46 Житомирський "Вій" високо відзначили на міжнародному фестивалі 14:20 За останні спекотні дні у Житомирському районі - двоє потопельників 14:03 Обов’язкові щорічні медогляди держслужбовців буде скасовано 12:46 Як відбуватиметься монетизація пільг на проїзд у Житомирі 12:22 19 червня - День пам’яті Героя Олексія Крементара 12:03 Двоє житомирян вчинили безлад у нічному кафе і намагалися викрасти цінні речі

19 червня група піротехнічних  робіт Управління ДСНС України  у Житомирській області знищила 5 боєприпасів часів минулих війн.

Вистава «Вій» житомирського драмтеатру отримала високу оцінку на фестивалі «Мельпомена Таврії».

Про це повідомила на своїй сторінці у Фейсбук Уляна Супрун.

Молодиків затримала поліція охорони, - повідомляє управління поліції охорони в Житомирській області.

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up