Покладання квітів і мітинг скорботи – у Житомирі вшанували учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильські АЕС

Покладання квітів і мітинг скорботи – у Житомирі вшанували учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильські АЕС

Учасники мітингу-реквієму урочисто поклали квіти до пам’ятних знаків, котрі нагадують про страшну аварію на ЧАЕС.

 

Учасник ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС Кідрас Володимир на  момент  трагедії працював міліціонером, чоловік згадує ті страшні часи, небезпеку і наслідки неконтрольованої поведінки мирного атома.

«По тривозі ми вийшли на службу, аби забезпечити порядок. В основному нашою першою задачею було - вивезення населення у безпечну зону. Ми тоді не думали про саму трагедію, ми просто виконували свої обов`язки. Страшно зовсім не було, просто я розумів, хто як не ми», - згадує Володимир Іванович.

Відео дня

Постраждала  від аварії на ЧАЕС Шумець Віра розповідає, що їй подобаються ці заходи, де раз на рік квітами вшановують пам'ять жерт трагедії, та жінка бідкається, що  у країні зруйнована система соціального захисту та підтримкм ліквідаторів і постраждалих від трагедії.

«Відмінили майже всі пільги, я мала статус постраждалої від аварії . На сьогоднішній день їх відмінили, і тепер ми рахуємось переселенцями», - розповідає жінка.

Також у день пам’яті ліквідаторів наймасштабнішої катастрофи людства до Житомира приїхала японська делегація, адже трагедія на Фукусімі та Чорнобиль об'єднав Україну та Японію, подібні зустрічі відбуваються постійно.

«В нашій країні ми також таким чином вшановуємо пам’ять постраждалих від жахливої техногенної аварії. Це дуже добре, що українці пам’ятають своїх героїв», - розповідає член японської делегації.

Нагадаємо, минулого року у кінці листопада було завершено насування арки, яка накриває четвертий енергоблок у Чорнобилі. Новий саркофаг розрахований на сто років і коштував українцям 1,5 мільярда євро.

Аліна Бойко

 

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
14:41 Від початку року в Житомирі поліцейські склали 189 адміністративних матеріалів щодо домашнього насильства 14:21 13 пожеж ліквідували рятувальники Житомирщини за минулу добу 14:00 Центри реабілітації на Житомирщині шукають працівників 12:39 У закладах професійної освіти Житомирщини відбувся випуск кваліфікованих кадрів Від читача 10:47 Остерігайтеся шахрайських Telegram-ботів! 12:20 ДПС нарахувала понад 221 млн грн штрафів за порушення під час продажу тютюнових виробів 12:00 Про засмагу: як правильно доглядати за шкірою 11:38 Запрошуємо на презентацію книги «Ботанічний сад Поліського національного університету імені Героїв-десантників» 11:23 Житомирська команда "Ветерани Полісся" виборола на відбіркових змаганнях «Сильні України» 10 медалей 11:00 За вчинення домашнього насильства троє жителів Звягельського району постануть перед судом 10:40 1 500 грн на спорт для ветеранів та ветеранок: стартував третій етап прийому заяв 10:22 Віталій Бунечко провів нараду щодо реконструкції приміщень та вхідної групи поліклініки №2 у Житомирі 10:00 Житомирянин Сергій Цимбалюк став четвертим в Європі на змаганнях з параамреслінгу 09:40 ЗСУ ліквідували ще 1110 окупантів 09:19 Оперативна інформація станом на 08:00 02.07.2025 щодо російського вторгнення 09:00 2 липня: все про цей день, яке свято, що не можна робити і погода у Житомирі 17:51 Реєстрація електронних кабінетів уже доступна для всіх категорій вступників 2025 17:25 За реалізацію фальсифікованого алкоголю засуджені сплатять штраф у розмірі 355 тис. гривень 17:00 У Житомирі цього тижня бракує крові 3 і 4 групи з негативним резусом 16:40 За позовом прокуратури Радомишльську міськраду зобов’язали створити орган охорони культурної спадщини
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up